:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Skoki spadochronowe – przyjemność blisko Ciebie

| Gdzie: Radom

Sport - Inne, Skoki spadochronowe przyjemność blisko Ciebie - zdjęcie, fotografia

Tandem jest bardzo dużym spadochronem, który przeznaczony jest do skoku dla dwóch osób. Skok tandemowy od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku.

Teraz skoki są coraz bliżej ciebie. Może się skusisz? Tandem został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych w latach 70-80 dwudziestego wieku. Początkowo popularnością cieszył się jedynie w Ameryce. Szybko jednak wieść o nim obiegła świat i pojawił się w wielu miejscach na świecie. Do Polski dotarł w latach 90 dwudziestego wieku. Początkowo miał mniej zwolenników, wynikało to z niewiedzy, strachu przed nowością. Dzisiaj skok tandemowy to chleb powszedni dla wielu osób. Powstaje coraz więcej ośrodków szkoleniowych, szkoli się coraz więcej instruktorów. W Polsce budują się nowe lotniska i dzięki temu skoki stają się bardziej dostępne dla ludzi, bo nie trzeba pokonywać kilkuset kilometrów aby wykonać skok spadochronowy .Ludzie maja coraz większą wiedzę. Często dostają takie skoki spadochronowe w tandemie w prezencie od bliskiej osoby.

Jak wygląda skok spadochronowy w tandemie?

Pasażer wraz z instruktorem (pilotem tandemu) przypięci są ze sobą uprzężą tandemową. Pasażer zajmuje miejsce w parze z przodu, natomiast pilot jest z tyłu pasażera. Musi on bowiem mieć na plecach spadochron. Zarówno ten główny jak i awaryjny czyli zapasowy. Pilot ma również automat bezpieczeństwa, aby pasażer i on sam mógł się czuć pewnie podczas skoku. Gdy samolot osiągnie odpowiednią wysokość czyli 3000 metrów można wtedy wykonać skok tandemowy. Najpierw pojawia się swobodne spadanie. To najbardziej emocjonujący moment w całym skoku i trwa on 30 sekund jeśli skaczemy z 3000 metrów i 60 sekund jeśli wznieśliśmy się na wysokość 4000 metrów. Im dłuższy czas swobodnego spadania tym więcej pojawia się emocji i adrenaliny.

Po upływie tych 30 lub 60 sekund pilot otwiera spadochron. Ma on oczywiście również wysokościomierz na którym cały czas kontroluje wysokość. Gdy czasza spadochronu jest już rozłożona to spadanie znacznie się spowalnia. Większość ludzi uwielbia uczucie bezpieczeństwa, którego doznaje się kiedy spadochron zostaje prawidłowo rozłożony. Zanim nastąpi lądowanie upłynie jeszcze kilka minut. Samo lądowanie również nie powinno budzić strachu. Odbywa się z reguły bez kontuzji.

Jaki to koszt?

Dla niektórych będzie to kwota zaporowa, dla innych całkiem do przyjęcia. Należy oswoić się z myślą, że tyle właśnie kosztują skoki. Ewentualnie można polować na różne promocje, które również się zdarzają i można co nieco zaoszczędzić. Cena skoku z 3000 metrów to 500-600 złotych a z 4000 metrów wynosi 700-800 złotych Usługa wideofilmowania to dodatkowy koszt 250 zł. Warto go jednak ponieść, aby mieć świetną pamiątkę na lata.

Gdzie skakać?

Bardzo dobrym miejscem na skoki jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Oferuje on zarówno skoki tandemowe jak również szkolenia AFF. Swoją siedzibę mają na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Oferta a także formularze rezerwacji są dostępne na stronie internetowej http://skokiwarszawa.pl/.

 

Skoki spadochronowe – przyjemność blisko Ciebie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się