:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

"SMARTSTOP" na radomskich ulicach

Policja Radom/Policja Mazowiecka, SMARTSTOP radomskich ulicach - zdjęcie, fotografia

W najbliższy poniedziałek (16.07) w godzinach 17-19 na terenie Galerii Słonecznej, jak również przed wejściem głównym od strony ul. Chrobrego policjanci z mazowieckiej drogówki wraz z wolontariuszami stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, będą promowali rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

W niedzielę (15.07) lipca przypada Dzień Bez Telefonu Komórkowego. W tym dniu w radomskim kinie Helios przed wybranymi filmami będzie wyświetlany spot profilaktyczny SMARTSTOP, który powstał w ramach festiwalu „Kameralne Lato”.

Dzięki takim akcjom policjanci chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, głównie młodzieży, która jest głównym adresatem kampanii. Dzięki sieci kin Helios na terenie Mazowsza w latach ubiegłych udało się dotrzeć do prawie 100 tysięcy odbiorców. Policjanci mają nadzieje, że wspólne działania przyczynią się do zwiększenia świadomości zwłaszcza młodych ludzi, o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z telefonów komórkowych podczas poruszania się po drogach.

- Pamiętajmy, będąc uczestnikiem ruchu drogowego użyj wyobraźni, jako niezwykle ważnego elementu bezpiecznego poruszania się po drogach. Wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na przejściu dla pieszych, chodniku czy drodze dla rowerów - przypomina mł. asp. Ewelina Stróżka z Wydziału Ruchu Drogowego. 

 

Źródło i foto: Policja Mazowiecka

"SMARTSTOP" na radomskich ulicach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się