:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Sondaż IBRiS: Niespodzianka! Mazowiecka Wspólnota Samorządowa w sejmiku zamiast Kukiz’15

Ważne, Sondaż IBRiS Niespodzianka! Mazowiecka Wspólnota Samorządowa sejmiku zamiast Kukiz’15 - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 10 maja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych opublikował sondaż poparcia w wyborach do sejmików wojewódzkich. Na prowadzeniu Zjednoczona Prawica, KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa z ponad 5% poparciem, Kukiz’15 poza progiem wyborczym.

 

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 17 do 25 kwietnia br. na losowo-kwotowej próbie Polaków. Na każde z województw przypadło 1000 respondentów. 

Z badania IBRiS-u wynika, że do sejmiku województwa mazowieckiego weszłyby: Zjednoczona Prawica: 37,7%, PO i .Nowoczesna: 21,7%, Polskie Stronnictwo Ludowe: 15,6%, Sojusz Lewicy Demokratycznej: 9,2%, a także KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa z poparciem wynoszącym 5,1%.

– Przekroczenie progu wyborczego oczywiście cieszy, ale pracujemy ciężko i konsekwentnie dalej. Jest jeszcze dużo do zrobienia. Już za nieco ponad tydzień Ogólnopolska Konwencja Ruchu Samorządowego BEZPARTYJNI. Zapraszamy wszystkich do udziału w Konwencji, będzie można nas bliżej poznać! – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Jak podaje sondaż, do sejmiku nie weszłoby już żadne inne ugrupowanie. Wśród nich znalazło się Stowarzyszenia Kukiz’15. Ruch na terenie Mazowsza może liczyć tylko na 2,5% poparcia głosujących.

Przypomnijmy, że MWS to jedyny w tym badaniu komitet w pełni bezpartyjny, działający w ramach Ruchu Samorządowego BEZPARTYJNI. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Jak zapewniają przedstawiciele BEZPARTYJNYCH, komitet w dalszym ciągu jest otwarty na rozmowy i zaprasza do kontaktu ze swoimi przedstawicielami na terenie Mazowsza.

 

 

Sondaż IBRiS: Niespodzianka! Mazowiecka Wspólnota Samorządowa w sejmiku zamiast Kukiz’15 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się