:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

„Śpiewanki Nasercowe” w PSP 14 [FOTO]

W piątek, 9 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Radomiu odbył się koncert „Śpiewanki Nasercowe”.

„Śpiewanki Nasercowe” to cykliczna impreza muzyczna w PSP nr 14, która organizowana jest w okolicach Walentynek. Na scenie występują uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i byli pracownicy szkoły. Prezentują znane polskie przeboje o miłości. Do śpiewania przyłącza się liczna publiczność, także dzięki temu, że teksty piosenek wyświetlane są na dużym ekranie.

W piątek odbyły się już siódme "Śpiewanki".

- To już tradycja szkoły, że z okazji Dnia Zakochanych śpiewamy piosenki o miłości, polskich kompozytorów i wykonawców. Ta impreza integruje różne pokolenia szkolnej społeczności - mówi Jan Rychlicki dyrektor PSP nr 14.

Tegoroczny koncert przebiegał pod hasłem „Miłość i… więcej nic”. Swe wokalne umiejętności zaprezentowało 25 solistów, duetów i zespołów.

- Śpiewanki poprzedza kilka miesięcy przygotowań. Chętnych do występu jest parokrotnie więcej. Kto się zagapi i nie zdąży się wpisać na listę, musi czekać do kolejnej edycji. Kiedyś musimy bowiem powiedzieć stop i zamknąć listę, bo inaczej bawilibyśmy do rana, no bo przecież o miłości można śpiewać całą noc - tłumaczy dyrektor.

- Nie musimy nikogo namawiać. Pada hasło "Śpiewanki", chętni sami się zgłaszają. Gdy zamkniemy listę pozostaje dobranie repertuaru, by pasował wykonawcom i był ciekawy, różnorodny dla publiczności oraz praca nad choreografią. Niestety dwa dni przed imprezą, ze względu na choroby wypadły nam trzy występy - mówi Anna Gralec jedna z organizatorek koncertu.

Pytana o sponsorów imprezy odpowiada:

- Jacy sponsorzy? Artyści sami dbają o swoje stroje, szyją je rodzice, nauczyciele. Podobnie jest ze scenografią, oczywiście korzystamy także ze sprzętu szkoły.

- Kiedyś, gdy zaczynaliśmy nie wszystko było tak profesjonalne jak dziś, ale zawsze towarzyszył nam entuzjazm. Wszyscy włączają się w przygotowania - mówi druga ze współorganizatorek, Izabela Czerwińska, która wraz z zespołem koleżanek zaśpiewała ze sceny.

Również dyrektor Rychlicki, był jednym z wykonawców.

- Robię to z wielką przyjemnością. Młodzież wciąż podnosi poprzeczkę i co roku muszę przygotowywać coś nowego - powiedział.

- Oczywiście dla uczniów największa atrakcją są śpiewający nauczyciele, bo można się z nich pośmiać. Ale jak wychodzi nauczyciel i śpiewa lepiej niż pozostali występujący, to po prostu uczniowie nie mogą się nadziwić. I odwrotnie - uczniowie potrafią zachwycić swym talentem, zaskoczyć. Wszyscy zbierają duże owacje. Później w szkole relacje między nami są przyjaźniejsze - podsumowuje Anna Gralec.

Skąd w ogóle pomysł na organizowanie "Śpiewanek"?

- Wobec tak zamerykanizowanego charakteru Walentynek postanowiliśmy je spolszczyć. Stąd był już tylko krok od pomysłu wspólnego śpiewania polskich piosenek o miłości. A, że w tej szkole zawsze była fajna ekipa, której się chciało robić coś innego, udało się - odpowiada Małgorzata Gumińska pomysłodawczyni i pierwsza organizatorka "Śpiewanek", obecnie dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 2. - Impreza bardzo mocno integruje społeczność szkolną. Ja zorganizowałam trzy edycje m.in. na ludowo i wojskowo. Odbywały się co dwa lata, takie były możliwości techniczne.

Małgorzata Gumińska nie pracuje w szkole od 6 lat, ale "Śpiewanki" po dwuletniej przerwie na stałe weszły do szkolnego kalendarza.

- Czekamy na to wydarzenie cały rok, bo od 4 lat "Śpiewanki" odbywają się co roku. Małgosia zawsze jest z nami i występuje ze swym mężem Zbyszkiem - informuje Izabela Czerwińska.

I faktycznie państwo Gumińscy zaśpiewali "Czy te oczy mogą kłamać".

W finale nie mogło oczywiście zabraknąć hitu tego sezonu, czyli "Miłości w Zakopanem" Sławomira, który energetycznie wyśpiewali Marcin i Kacper Jałowscy (ojciec i syn).

Stając na koniec do wspólnego zdjęcia wszyscy uczestnicy umawiali się za rok na kolejne "Śpiewanki".

 

Źródło i foto: PSP nr 14

„Śpiewanki Nasercowe” w PSP 14 [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się