:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Sprawa odwołania sekretarza miasta trafi do Sądu Pracy!

Ważne, Sprawa odwołania sekretarza miasta trafi Sądu Pracy! - zdjęcie, fotografia

Rafał Czajkowski, były już sekretarz miasta, zapowiedział, że będzie dochodził swoich praw w Sądzie Pracy.

 

- Poprosiłem prezydenta, żeby przedstawił mi zarzuty. Oczywiście nie chciał. No szkoda, bo uważam, że ktoś, kto podejmuje decyzje powinien umieć spojrzeć drugiej osobie w twarz i powiedzieć, dlaczego taką, a nie inną decyzję podjął - powiedział Radiu Plus Rafał Czajkowski. 

Przypomnijmy, we wtorek, 5 września prezydent Radosław Witkowski wręczył wypowiedzenie z pracy Rafałowi Czajkowskiemu, zatrudnionemu na stanowisku sekretarza miasta.

W wydanym przez Urząd Miasta oświadczeniu czytamy, że powodem decyzji prezydenta jest utrata zaufania oraz naruszenie przez Rafała Czajkowskiego Kodeksu Etyki Pracowników Samorządowych obowiązującego w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Chodzi o punkt 9 kodeksu mówiący o tym, że pracownik samorządowy: „Nie krytykuje publicznie swojego urzędu, decyzji przełożonych oraz osób i instytucji realizujących politykę i zadania samorządu terytorialnego”.

Wcześniej prezydent ograniczył uprawnienia sekretrza miasta, pozbawiając go nadzoru nad Wydziałem Bezpieczeństwa radosmkiego magistratu. 

Rafałowi Czajkowskiemu przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. W tym czasie jego obowiązki sprawować będzie prezydent Radosław Witkowski.

 

Małgorzata Stasiak

Źródło: Radio Plus Radom


Sprawa odwołania sekretarza miasta trafi do Sądu Pracy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się