:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Sprzęt ze zbiórek WOŚP trafia także do radomskiego szpitala

Służba zdrowia, Sprzęt zbiórek WOŚP trafia także radomskiego szpitala - zdjęcie, fotografia

Podczas 26. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i leczenie noworodków. Sprzęt od WOŚP jest także bardzo potrzebny w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Na sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekają najmłodsi pacjenci Oddziału Neonatologii Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W szpitalu przy Tochtermana rodzi się najwięcej dzieci w naszym regionie. W ciągu roku na oddział trafia 2 tysiące noworodków, z czego około 400 z nich wymaga specjalistycznej pomocy, sprzętu i leków. Dlatego potrzeby oddziału neonatologii są ogromne. Wśród najpilniejszych jest m.in. analizator do oznaczania równowagi kwasowo – zasadowej z krwi, monitor funkcji życiowych dla noworodków, aparat EKG dla noworodków i wcześniaków, lampy diodowe przeciwżółtaczkowe.

Radomski Szpital Specjalistyczny już nie raz otrzymał wsparcie od WOŚP. Na Oddział Neonatologii trafiły m.in. respirator, nowoczesne pulsoksymetry, pompy infuzyjne. Z kolei Zakład Opieki Długoterminowej został doposażony w m.in. specjalistyczne podnośniki transportowe, wannę do koloroterapii, wannę uchylną, mobilny system pielęgnacji pacjenta, materace przeciwodleżynowe, fotele transportowe, pionizator, przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne i fotel kąpielowy. Natomiast Oddział Dziecięcy otrzymał w ostatnich miesiącach EKG, trzy pompy objętościowe i lokalizator naczyń.

W najbliższych tygodniach do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego dotrze sprzęt przeznaczony na Oddział Dziecięcy, między innymi aparat USG, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe. WOŚP kupiła też łóżka dla pacjentów oraz fotele dla czuwających przy nich rodziców.

 

Fot. WOŚP

Sprzęt ze zbiórek WOŚP trafia także do radomskiego szpitala komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się