:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

„STOP zaśmiecaniu lasów”. Wystawa rysunku satyrycznego w Łaźni

Wystawy, „STOP zaśmiecaniu lasów” Wystawa rysunku satyrycznego Łaźni - zdjęcie, fotografia

Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na otwarcie ogólnopolskiej wystawy rysunku satyrycznego „STOP zaśmiecaniu Lasów”.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 13 lipca o godz. 18:00 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

Słowo od karykaturzystów

Karykaturzyści są artystami wyczulonymi na problematykę społeczną. Naszą bronią jest śmiech. Negatywne zjawiska pokazane w „krzywym zwierciadle” stają się bardziej widoczne, dzięki czemu silniej oddziaływując na świadomość, przełamują znieczulenie.

Obserwując wysiłki gospodarzy leśnych ostępów w walce o czyste lasy postanowiliśmy wesprzeć ich w tym działaniu. Konkurs „Stop zaśmiecania lasów” zaowocował artystycznym, satyrycznym orężem, skierowanym przeciwko tym, którzy bezmyślnie zaśmiecają tą świątynię przyrody jaką są polskie lasy.

Ekspozycja „Stop zaśmiecaniu lasów”, jest drugim po wystawie „Leśne żywoty i żywioły” przedsięwzięciem zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury wspólnie z Lasami Państwowymi. Obydwie wystawy zostały bardzo dobrze przyjęte przez grono zawodowców i widzów podczas prezentacji w muzeach, galeriach, domach kultury, bibliotekach, szkołach i leśnych salach edukacyjnych. Wierzymy, że dobrze służą edukacyjnej misji realizowanej przez leśników. Wystawy te związały środowisko karykaturzystów ze środowiskiem leśników na dobre i na złe, co mnie leśnikowi i karykaturzyście sprawia prawdziwą satysfakcję.

Z pozdrowieniami dla odwiedzających naszą ekspozycję w Łaźni.

Jacek Frankowski

Darz Bór!

 

Kurator wystawy: Jacek Frankowski

 

Źródło i foto: RKŚTiG Łaźnia 

„STOP zaśmiecaniu lasów”. Wystawa rysunku satyrycznego w Łaźni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się