:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Stowarzyszenie Kukiz’15 zapowiada likwidację skrzyżowań równorzędnych w centrum miasta [FOTO]

Stowarzyszenie Kukiz’15 zapowiada, że po wygranych wyborach zlikwiduje skrzyżowania równorzędne centrum miasta. - Będziemy bardzo dokładnie analizować to, w jaki sposób zorganizowany został ruch w centrum miasta - mówią działacze.

 

W konferencji prasowej, która została zorganizowana w pobliżu skrzyżowania ulic Moniuszki i Sienkiewicza, wzięła udział Marzena Wróbel, kandydatka KWW Kukiz’15 do Rady Miejskiej z okręgu nr 1. 

- Miejsce spotkania nie jest miejscem przypadkowym. Chcielibyśmy zobrazować problem kierowców, którzy poruszają się ulicami Sinkiewicza, Moniuszki, Mickiewicza czy Piłsudskiego.Ulica Sienkiewicza zawsze była z pierwszeństwem przejazdu, zmieniono tę organizację ruchu, teraz mamy skrzyżowania równorzędne. Takie skrzyżowania są na ogół drogach wiejskich, gdzie jest stosunkowo niewielki ruch kołowy, a nie w centrum miasta. Kierowcy często nie wiedzą, jak mają się zachować w tym miejscu. Ci, którzy są sprytniejsi, wykorzystują niezdecydowanie osób, które analizują, kto ma pierwszeństwo przejazdu, często wymuszając pierwszeństwo. To jest niezwykle groźna w naszej ocenie sytuacja - mówiła Marzena Wróbel - Jeśli zostanę radną, zrobię wszystko, żeby tę organizację ruchu na ulicy Sinkiewicza, Moniuszki, Mickiewicza czy Piłsudskiego zmienić. Tak, żeby nie było dodatkowych zagrożeń - dodała.  

Zdaniem kandydatki do Rady Miejskiej, trzeba będzie dokładnie przeanalizować wielkość strefy płatnego parkowania. 

- W mojej ocenie ona jest zdecydowanie za duża, np. ul. Planty przynajmniej w połowie mogłaby być wyłączona ze strefy płatnego parkowania. Tam, przy ul. Kościuszki jest parking, który jest zawsze pusty. Radomianie, którzy nie muszą parkować na dłużej, ze względu na finanse wybierają miejsca między bloki. Tego typu utrudnienia dla mieszkańców są kompletnie bezsensowne. Jeśli możemy komuś ułatwić życie, to powinniśmy to zrobić - argumentowała Marzena Wróbel. 

Korekty wymagają także progi zwalniające.

- Ponieważ wszyscy walczą ze smogiem i o ile próg zwalniający na osi katedry jest jak najbardziej racjonalny, to wszystkie pozostałe należałoby zlikwidować, bo one służą tylko do tego, aby samochody wytwarzały więcej spalin. Jeżeli ja zostanę prezydentem, to na początku kadencji, ta sprawa zostanie załatwiona. Przywrócimy normalną komunikację w centrum miasta - zapewnił natomiast Robert Mordak, kandydat na prezydenta Radomia. 


Stowarzyszenie Kukiz’15 zapowiada likwidację skrzyżowań równorzędnych w centrum miasta [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się