:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Strażnicy miejscy zatrzymali sprawców dewastacji ogródka

Interwencja, Strażnicy miejscy zatrzymali sprawców dewastacji ogródka - zdjęcie, fotografia

Pijani młodzi mężczyźni zdewastowali ogródek jednej z pizzerii.

W środę, 8 sierpnia o godzinie 0:30 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon dworca PKP zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że na ulicy Poniatowskiego dwóch młodych mężczyzn dewastuje ogródek należący do pobliskiej pizzerii.

Strażnicy którzy udali się na miejsce zdarzenia potwierdzili zniszczenia na terenie ogródka i ustalili, że sprawcy tego aktu wandalizmu wsiedli do autobusu linii 7 i udali się w kierunku osiedla Południa. Pracownik stacji monitoringu dokładnie opisał sprawców i w związku z tym strażnicy niezwłocznie udali się w celu odnalezienia i ujęcia sprawców. Na wysokości ulicy 1905 roku patrol zauważył autobus miejski linii 7, w którym przebywali opisywani mężczyźni. Funkcjonariusze straży na przystanku autobusowym podjęli czynności i ujęli wszystkie osoby biorące udział w dewastacji ogródka. Obydwaj mężczyźni byli wyraźnie zaskoczeni i nie stawiali oporu przy ujęciu. Po wylegitymowaniu patol udał się wraz z ujętymi mężczyznami celem potwierdzenia wizerunku przez pracowników monitoringu. Pracownik stacji monitoringu potwierdził, że ujęci mężczyźni są sprawcami dewastacji ogródka pizzerii. Uszkodzili oni drewniane elementy ogródka, kwietniki, porozbijali donice na chodniku a kwiaty rozdeptali. Dodatkowo jeden z mężczyzn pozrywał plakaty oraz rozbił butelkę po piwie na przystanku autobusowym przy ulicy Poniatowskiego. W trakcie rozpytania strażnicy ustalili, że jeden z mężczyzn jest niepełnoletni oraz że od obydwu mężczyzn wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. Młodych mężczyzn doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych. Sprawdzono stan trzeźwości. Starszy z mężczyzn „wydmuchał” około 2,5 a młodszy około 2 promili alkoholu. Sprawę prowadzi I Komisariat Policji w Radomiu.

 

Źródło: Straż Miejska Radom

Strażnicy miejscy zatrzymali sprawców dewastacji ogródka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się