:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Studentom deszcz niestraszny! Ruszyła 47. Wiosna Studencka! [FOTO]

W czwartek, 17 maja ul. Chrobrego przemaszerował korowód studencki. Juwenalia 2018 możemy uznać za rozpoczęte.

 

Tradycyjnie przemarsz żaków zainaugurował Juwenalia w naszym mieście. Studentów nie odstraszyła nawet deszczowa pogoda. Po raz kolejny zebrali się na placu przy akademikach, by wspólnie świętować 47. Wiosnę Studencką. 

- Mieliśmy mieć słoneczny karnawał w Rio, a mamy podwodny świat. Brakuje nam już tylko kajaków - żartował Cezary Strzelecki, przewodniczący Samorządu Studenckiego UTH Radom. - Frekwencja jest dość niska, ale ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w dzisiejszym korowodzie, na pewno nie będą tego żałować - zapewniał. 

Podobnie jak w poprzednich latach roku, nasi studenci wykazali się pomysłowością oraz oryginalnością w korowodowych strojach. Mogliśmy spotkać m.in. człowieka z maczetą czy chłopaka w spódnicy. 

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne trasa korowodu została nieco skrócona. Przemarsz ruszył tuż po godz. 13:00 sprzed Domu Studenckiego nr 3. Studenci przeszli w dół ulicą Chrobrego do Ronda Sybiraków, gdzie zawrócili. 

- Musieliśmy zmienić trasę, ale reszta planów pozostaje bez zmian. Po korowodzie zapraszamy na plac przy hali sportowej, gdzie będą czekać na studentów dalsze atrakcje. Planujemy m.in. zabawę przy muzyce i zawody w piciu piwa na czas - dodał jeden z organizatorów. 

Program tegorocznych Juwenaliów znajduje się TUTAJ.

- Startujemy już dziś o godz. 19:00 koncertem disco polo. Zapraszam do wspólnej zabawy każdego. Juwenalia są dla wszystkich - zachęca do udziału przewodniczący Samorządu Studenckiego UTH Radom.

Organizatorami 47. Wiosny Studenckiej jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i UTH Radom. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomia. 

 


Studentom deszcz niestraszny! Ruszyła 47. Wiosna Studencka! [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się