:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Sukces akcji Stowarzyszenia Kukiz 15. Pierwsze książki są już na Białorusi! [FOTO]

Stowarzyszenie Kukiz '15 Radom poinformowało, że zainicjowana w lipcu br. akcja zbiórki książek dla Polaków na Białorusi cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Dzięki ofiarności Radomian zebraliśmy dotąd ponad tysiąc książek, albumów, podręczników. Książki przekazują Radomianie ale także osoby z różnych regionów Polski, min. z Warszawy, Krakowa i Opola. Więcej informacji podamy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej - mówi Artur Łepecki, dyrektor Biura Poselskiego posła Roberta Mordaka. 

Pierwsza partia ksiażek jest już na Białorusi. Do oddziału Macierzy Szkolnej w Witebsku zostały dostarczone dzięki uprzejmości Ministersrwa Spraw Zagranicznych. 

Na tym jednak nie koniec. 

- Na początku października planujemy wyjazd z większą ilością książek dla Polaków w Brześciu nad Bugiem - dodaje Artur Łepecki. 

 

Małgorzata Stasiak

Fot. Kukiz'15 Radom

 


Sukces akcji Stowarzyszenia Kukiz 15. Pierwsze książki są już na Białorusi! [FOTO] komentarze opinie

  • Jacek - niezalogowany 2017-09-13 23:55:26

    Dobra robota. Trzeba wspierać Polaków na dawnych Kresach Polski a nie tylko sypać kasę Ukraińcom którzy i tak maja nas gdzieś.

Dodajesz jako: Zaloguj się