:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Sukces Grandioso na Mistrzostwach Europy w Niemczech

Informacje z Radomia i okolic , Sukces Grandioso Mistrzostwach Europy Niemczech - zdjęcie, fotografia

Trzy złote i jeden srebrny medal oraz tytuł najlepszej tamburmajorki dla Julii Rogali przywiozła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso z Mistrzostw Europy odbywających się w niemieckim miasteczku Rastede. Tym większą satysfakcję mają młodzi muzycy, że w tym roku po raz pierwszy udało się wywalczyć wyjątkowo wysoką punktacje w kategorii „koncert”, co zaowocowało złotym medalem z wyróżnieniem. Poza tym orkiestra startowała także w kategorii „parada marszowa”, w której otrzymała złoty medal i została wicemistrzem Europy. Za „przemarsz i grę w miejscu” zespół został nagrodzony pierwszym miejscem i złotym medalem. Za show - musztrę paradną jury przyznało srebrny medal.

 

Na mistrzostwa Orkiestra Grandioso udała się w 94 osobowym składzie. W imprezie wzięło udział 60 zespołów z Europy i jeden z Kolumbii. Kolor medali zdobytych przez Grandioso i punktacja świadczą o wysokim poziomie wykonawczym. 

„W naturze muzyki leży radość". Te słowa greckiego filozofa Arystotelesa przyświecał tegorocznym Mistrzostwom Europy w Rastede w Niemczech. Ten coroczny festiwal muzyczny w lipcu ma długą tradycję, a przez lata stał się jednym z najpiękniejszych i największych tego typu wydarzeń muzycznych w Europie. Jest znany nie tylko w Niemczech daleko poza granicami tego kraju. Ponad 3000 muzyków z całego świata spotyka się każdego roku na zawodach w Rastede. W ostatnich latach powitano na przykład gości z Tajlandii, Australii i Kolumbii. 

Grandioso aż pięciokrotnie zdobywało na tym festiwalu najwyższe laury, a w 2016 roku orkiestra przywiozła upragniony tytuł Mistrza Europy. W tym roku po raz szósty orkiestra sięgnęła w Rastede po najwyższe nagrody.  Jest to tym bardziej cenne, gdyż rok 2018 jest dla orkiestry rokiem jubileuszowym. A złote medale to najlepszy urodzinowy prezent dla Grandioso.

 

Źródło i foto: MDK im. Heleny Stadnickiej w Radomiu

Sukces Grandioso na Mistrzostwach Europy w Niemczech komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się