:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Święto Wojska Polskiego z atrakcjami, jakich jeszcze w Radomiu nie było [FOTO]

- 15 sierpnia to szczególny dzień dla polskiego wojska, rocznica Cudu nad Wisłą, święto Wojska Polskiego i postanowiliśmy, żeby ten dzień wreszcie wyglądał w sposób szczególny, okazały również w naszym pięknym Radomiu – mówi minister Wojciech Skurkiewicz.

W Radomiu każdego roku obchodzone jest uroczyście święto Wojska Polskiego, jednak tym razem po raz pierwszy tego dnia odbędzie się festyn rodzinny „100 lat Niepodległej”.

Uroczyste obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego w środę, 15 sierpnia rozpocznie Msza św. o godz. 12.00 w Kościele Garnizonowym. Po mszy wręczone zostaną odznaczenia dla zasłużonych w służbie wojskowej oraz nastąpi złożenie kwiatów na płycie grobu nieznanego żołnierza.

Około godz. 13:30 na placu Corazziego i ul. Mickiewicza rozpocznie się militarny festyn rodzinny.

- Po raz pierwszy chcielibyśmy zaproponować mieszkańcom Radomia i regionu coś szczególnego. Coś, co jestem przekonany na stałe wpisze się w kalendarz obchodów święta Wojska Polskiego w naszym mieście. Będzie to piknik rodzinny „Sto lat Niepodległej” na 100-lecie Niepodległości. Chcielibyśmy każdego roku kontynuować taki piknik wojskowy, militarny, rodzinny tak, aby przybliżać polskie wojsko społeczeństwu, aby wojsko polskie było jak najbliżej obywateli i mieszkańców naszego miasta. Na placu Corazziego, ale również w ciągu ulicy Mickiewicza będziemy mieli szereg atrakcji, propozycji dla mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej. To nie tylko będą te atrakcje, gdzie będziemy można podejść do namiotu, porozmawiać z żołnierzami, poznać wiele szczegółów dotyczących polskiego wojska ale będzie także wystawa statyczna – tłumaczy minister Wojciech Skurkiewicz.

Organizatorzy szykują szereg niespodzianek, których na razie nie chcą zdradzić.

- Mamy szereg przygotowanych niespodzianek, o tym jeszcze nie będziemy dziś szczegółowo mówić. Będą to rzeczy, sprzęt, którego w Radomiu jeszcze nie było, a na pewno nie na tej ulicy w centrum Radomia. Powiem tylko, że będzie dużo huku i to będzie naprawdę ciężki sprzęt – zapowiada minister.

Na festyn zaprasza także dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk Jan Skowroń.

- Zapraszam wszystkich na święto Wojska Polskiego. Wystąpiliśmy z bardzo ciekawą ofertą, której nie chciałbym zdradzać, ale mogę zapewnić, że będzie okazja do tego, żeby czy to dzieci, czy dorośli dotknęli sprzętu wojskowego, obejrzeli, zajęli miejsce w tym sprzęcie wojskowym i poznali życie żołnierskie od kuchni. Myślę, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Co do szczegółów myślę, że ta otoczka tajemnicy zachęci tylko społeczeństwo do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Więcej nie będziemy zdradzać, trzeba przyjść, zobaczyć na własne oczy – mówi płk Jan Skowroń.

Na festynie zaprezentują się także m.in. Straż Pożarna, Policja, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, 42 Baza Lotnictwa Szkolnego, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień czy Fabryka Broni w Radomiu.


Święto Wojska Polskiego z atrakcjami, jakich jeszcze w Radomiu nie było [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się