:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto Wolnych Książek 2017. Radomianie podarowali książkom drugie życie [FOTO]

We wtorek, 13 czerwca na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu odbyła się druga edycja Czytania na wolności. Wydarzenie połączono z obchodami Święta Wolnych Książek, tzw. bookcrossingu.

 

W ramach imprezy, na dziedzińcu Biblioteki Głównej w Radomiu ustawiono stoły, na których wszyscy mogli wyłożyć książki, przeznaczone do podarowania, wymiany lub zaprezentowania innym. By przybliżyć radomianom idee bookcrossingu, była możliwość „uwolnienia” książek zaproponowanych przez bibliotekę. W tegorocznej edycji była także możliwość wymiany płyt winylowych.

Dodatkową atrakcją były spotkania z radomskim autorami i ludźmi kultury. Wśród nich znaleźli się m.in. Grzegorz Bartos, Robert Utkowski oraz Sebastian Równy.

- Podobne przedsięwzięcia znane są na świecie od dawna. Cieszę się, że bookcrosing zdobywa coraz większą popularność i że dotarł również do Radomia. Dzięki takim akcjom zapomniane i niechciane książki zyskują nowe życie - mówiła Magda, jedna z uczestniczek bookcrossingu. 

W czasie wydarzenia można było również nabyć antologię "Powroty. Radom" wydaną przez radomską książnicę oraz oddać głos na projekty w Budżecie Obywatelskim 2018

 

Małgorzata Stasiak

Święto Wolnych Książek 2017. Radomianie podarowali książkom drugie życie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się