:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  21°C lekkie zachmurzenie

Szkoła w Bielisze jedną z najnowocześniejszych w powiecie [FOTO]

Gmina Zakrzew zyskała nową placówkę oświatową. W Bielisze została otwarta nowo wybudowana szkoła podstawowa.

- Dzień 1 września 2017 roku zapisany będzie nie tylko w kronice szkoły, ale przejdzie do historii gminy, całej społeczności lokalnej, naszej wspólnej, małej ojczyzny. Dzisiejszy dzień jest urzeczywistnieniem naszych marzeń. Żyjemy w czasach, kiedy budowanie szkół nie jest częstym zjawiskiem. Od wielu lat w naszej gminie obserwujemy dynamiczny rozwój bazy oświatowej. Szkoła jest i będzie wizytówką naszej gminy – powiedziała podczas uroczystego otwarcia placówki pani dyrektor Małgorzata Jakubiak.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Zakrzew Sławomir Białkowski, dyrektor szkoły Małgorzata Jakubiak oraz uczennica placówki. Następnie obiekt został poświęcony przez biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Potem nadszedł czas na oficjalne przemówienia i podziękowania.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Eurodeputowana Julia Pitera, Posłowie RP Ewa Kopacz, Anna Białkowska, Leszek Ruszczyk, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Wicestarosta Leszek Margas, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski.

Wójt Gminy Zakrzew Sławomir Białkowski nie krył zadowolenia z powodzenia inwestycji.

- Dzisiejszy dzień to dzień spełnienia marzeń wielu pokoleń, zarówno absolwentów, pracowników szkół w Wacynie i Janiszewie, jak i władz gminy Zakrzew - powiedział Sławomir Białkowski.

Wójt przyznał, że nie była to inwestycja łatwa.

- Marzenia o budowie szkoły na tym terenie to rok 2003, kiedy podjęliśmy starania o pozyskanie niezbędnej działki pod tego typu inwestycję. Początkowo szkoła ta miała być zlokalizowana w Janiszewie. Próbowaliśmy kupić taki teren, jednak, jako że jest to strefa podradomska, ziemia jest dosyć droga. Dopiero objęcie parafii pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Bielisze przez księdza proboszcza Ryszarda Szczęśniaka pozwoliło na rozpoczęcie rozmów o zakupie działki od parafii. Zgodę na to wydał ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik. To było 5 lat temu. Po sfinalizowaniu zakupu przystąpiliśmy do prac projektowych, które też trwały około roku no i latem 3 lata temu rozpoczęliśmy od budowy fundamentów, poprzedni rok to mury a ten rok to wykończenie. Jest to największa inwestycja zrealizowana przez gminę Zakrzew w ostatnich latach – powiedział wójt Sławomir Białkowski.

Zaproszeni goście byli pod wrażeniem inwestycji i chwalili działania wójta Zakrzewa.

- Nie byłoby tego budynku gdyby nie decyzja rady, ale przede wszystkim determinacja gospodarza tej ziemi, czyli pana wójta Białkowskiego. Niejeden polityk mógłby się od pana uczyć – powiedziała poseł Ewa Kopacz.

- Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tej inwestycji. Jestem pełna podziwu dla pana wójta, bo skoczyć na głęboką wodę i podejmując decyzję o podjęciu takiego wysiłku finansowego w gminie dowodzi, jak dobrym jest on gospodarzem i jak dobrymi ludźmi jest on otoczony – chwaliła eurodeputowana Julia Pitera.

Szkoła podstawowa to nowoczesny i kompleksowy obiekt, wyposażony w przestronne sale, zaplecze edukacyjne i sportowe. 13 sal dydaktycznych, biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna, stołówka, boiska wielofunkcyjne- to elementy składowe placówki. Będzie się w niej również znajdowała część przedszkolna. Do szkoły będą uczęszczać dzieci z Bielichy, Wacyna, Milejowic i Janiszewa. Od poniedziałku, 4 września naukę w placówce rozpoczęło 308 uczniów, w tym 75 dzieci grup przedszkolnych. Jej koszt to prawie 11 mln zł.

- Wydaje mi się, że to jest wymarzone miejsce dla dzieci i będą z radością przychodzić do tej szkoły. Będziemy się starali rozwijać ich talenty i zainteresowania. Cieszymy się ogromnie z powstania tej placówki – mówi dyrektor szkoły Małgorzata Jakubiak.

Wójt Zakrzewa nie poprzestaje w działaniach i planuje kolejne inwestycje.

- Mamy tu jeszcze taką około pół hektarową działkę. Jest już projekt, pozwolenie na budowę i w przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę przedszkola na 125 dzieci. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 3 mln zł – zapowiedział Sławomir Białkowski.

 

Karolina Kozieł

Szkoła w Bielisze jedną z najnowocześniejszych w powiecie [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się