:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandar [FOTO]

Obchody stulecia szkoły, nadania jej imienia, sztandaru i obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę w podstawówce w Seredzicach świętowali nie tylko uczniowie.


Uroczystości rozpoczęły się msza świętą w kościele w Seredzicach. Następnie na placu szkolnym odczytano uchwałę o nadaniu szkole imienia Ludwika Kupczyka.

– Otrzymaliśmy sztandar szkoły, były przemówienia gości, m.in. marszałka Adama Bielana, Teresy Bartosiewicz Przewodniczącej Rady Powiatu Radomskiego, burmistrza Iłży Andrzeja Moskwy czy pani kurator – wylicza Sławomir Pionka, dyrektor PSP w Seredzicach.

Specjalnie na tę okoliczność młodzież przygotowała pokaz artystyczny. Był polonez i scenka historyczna przestawiająca m.in. rozbiory, wojny i aresztowanie patrona przez gestapo. W obchodach wzięli udział również potomkowie Ludwika Kupczyka.

Szczególne emocje wywołał list Tomasza Kupczyka to swojego dziadka Ludwika.

Ludwik Kupczyk żył w latach 1888-1944. Był kierownikiem Szkoły Powszechnej w Seredzicach. Został aresztowany pełniąc obowiązki służbowe w szkole 13 marca 1941 roku. Wywieziono go do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a następnie do Mauthausen, gdzie 23 marca 1944 roku zmarł z wycieńczenia.

Uroczystość zakończyła się festynem ludowym przy muzyce.

 

Źródło i foto: ilza.pl

Szkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandar [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się