:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Szpitale w Iłży i Pionkach wychodzą na prostą?

Powiat Radomski, Szpitale Iłży Pionkach wychodzą prostą - zdjęcie, fotografia

Wszystko wskazuje na to, że szpitale w Iłży i Pionkach powoli wychodzą na prostą. W tle nowe inwestycje.

Obydwa szpitale złożyły wnioski do środków, które można pozyskać w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Powiat radomski, jako organ prowadzący na wnioski dyrektorów placówek zabezpieczył w swoim budżecie udziały własne, jakie są niezbędne, aby te środki pozyskać.

- Dla szpitala w Iłży jest to kwota 2 mln zł na modernizację i wyposażenie w sprzęt oddziału chirurgicznego i bloku operacyjnego. Z kolei, jeśli chodzi o Pionki, ponieważ tutaj zakładamy, że inwestycja będzie 2- letnia, bo to jest dużo większy zakres robót, w związku z tym, w tym roku założyliśmy 1, 5 mln zł na modernizację, plus 500 tys. zł na dobudowanie izby przyjęć przy ul. Harcerskiej. Oczywiście są też środki na informatyzację, która trwa, serwery i sprzęt jest już dostarczany, odbywają się szkolenia. To zadanie zakończy się z dniem 31 marca i my w budżecie zapisaliśmy ponad 560 tys. zł – tłumaczy wicestarosta radomski Leszek Margas.

Można także powiedzieć, że sytuacja ekonomiczna obydwu szpitali sukcesywnie się poprawia.

- Z prognoz, jakie przedstawiają dyrektorzy obydwu jednostek, i my także po każdym miesiącu zbieramy i analizujemy dane, chyba mogę dzisiaj zaryzykować stwierdzenie, że za rok 2017 Powiat, jako organ prowadzący nie będzie pokrywał straty szpitali – mówi wicestarosta radomski Leszek Margas.


Szpitale w Iłży i Pionkach wychodzą na prostą? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się