:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Tajne aneksy i gala boksu pod znakiem zapytania. Kandydaci PiS do Rady Miejskiej mają wątpliwości

Łukasz Podlewski oraz Karol Gutkowicz, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej, podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przed Urzędem Stanu Cywilnego, omówili kwestię „dość niejasnego procedowania dokumentacji, jeżeli chodzi o Kamienicę Deskurów”. Pod znakiem zapytania stawiają też galę boksu.

 

Historię podpisywania umów i aneksów oraz harmonogram prac przedstawił Łukasz Podlewski. 

- Wróćmy do początku, do 27 kwietnia 2017 roku, kiedy została podpisana umowa na wykonanie rewitalizacji i przebudowy Kamienicy Deskurów kwotę 24 mln 675 tys. zł. Prace zaczynają powoli nabierać tempa. 8 grudnia 2017 roku Gmina Miasta Radomia zawiera z Zarządem Województwa Mazowieckiego umowę na dofinansowanie tych prac na kwotę 23 mln 195 tys. zł. Czas realizacji tej inwestycji na podstawie tej umowy to sierpień 2018 roku. Już po czterech miesiącach, dokładnie 16 kwietnia 2018 roku, zostaje zawarty pierwszy aneks, zmieniający czas realizacji inwestycji oraz czas rozliczenie tej inwestycji - rozpoczął kandydat do Rady Miejskiej. 

Jak dodał, nie przypomina sobie sytuacji, żeby ktokolwiek w mieście poinformował o tym aneksie.

- Prace powoli trwają, w międzyczasie słyszymy o tym, że prace zostaną zakończone do końca sierpnia 2018 roku, a za kilka dni słyszymy, że będzie potrzebny większy nakład prac do tego, żeby te prace zakończyć. I oto przychodzi czas sierpnia 2018 roku, do przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu wpływa projekt podpisany przez Radosława Witkowskiego, uchwała nr 660, w której jest mowa, o tym, że należy zmniejszyć plan dochodów gminy miasta Radomia o kwotę 8 mln 200 tys. zł. Jest to dokładnie ta kwota, która miała być rozliczona na zakończenie prac przy Kamienicy Deskurów - kontynuował Łukasz Podlewski.

Ostatecznie przyjęta uchwała, ale nie było w niej nawet słowa o zmniejszeniu dochodów o tę kwotę.

- Mimo tego, co się dzieje, 30 sierpnia zostaje podpisany kolejny aneks z Zarządem Województwa Mazowieckiego, przedłużający termin rozliczenie tej inwestycji, tym samym prowadzenie również prac w Kamienicy Deskurów do maja lub czerwca 2019 roku - dodał.

- Wróćmy teraz do 27 sierpnia, kiedy wiceprezydent Konrad Frysztak powiedział, że należy zmniejszyć plan dochodów, ponieważ „przetarg poszedłby taniej”. Chciałbym zapytać pana wiceprezydenta, w którym momencie „przetarg poszedłby taniej”, skoro w pierwszym aneksie kwota zostaje cały czas ta sama, 23 mln 195 tys. zł, w drugim również się nie zmniejsza. Jeżeli „przetarg poszedł taniej”, to kwota dotacji również powinna zostać zmniejszona - stwierdził Łukasz Podlewski.

Jego zdaniem, brakuje w naszym mieście przejrzystości i transparentności. 

- W harmonogramie prac, który znalazł się w aneksie nr 2, widnieje podpis Radosława Witkowskiego. Harmonogram jest datowany na 17 lipca 2018 roku. Nie wydaje mi się to możliwe, żeby 27 sierpnia 2018 roku Radosław Witkowski nie miał pojęcia o tym aneksie. Trzy dni później podpisał ten aneks, czemu kwestia podpisania aneksu została zatajona przed Radą Miejską i mieszkańcami miasta. Ja wiele razy słyszałem o przejrzystości, o transparentności w tym mieście, a okazuje się, że jej nie ma. Podpisywane są jakieś tajne aneksy, zmieniające termin realizacji, termin rozliczenia prac i nikt o tym naprawdę nie wie - podsumował kandydat do Rady Miejskiej.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się także do zaplanowanej na 17 listopada 2018 r. w Radomskim Centrum Sportu. 

- Za 43 dni na Struga 63 ma odbyć się gala bosku. Byłem wczoraj na terenie budowy i nie ma absolutnie technicznej możliwości, by to widowisko się odbyło. Proszę prezydenta Witkowskiego o pokazanie umowy. Nie chcę słyszeć zganiania winy na prezesa Jandułę, czy uchylania się przed odpowiedzialnością za to, że to sportowe wydarzenie nie doszła do skutku. Chcę wiedzieć, jakie będą konsekwencje, gdy gala się nie odbędzie - mówił w czasie konferencji prasowej Łukasz Podlewski.

Przypominamy, termin zakończenia prac związanych z budową Radomskiego Centrum Sportu przypada na 12 listopada. Gala bosku ma się odbyć 5 dni później, 17 listopada 2018 roku.


Tajne aneksy i gala boksu pod znakiem zapytania. Kandydaci PiS do Rady Miejskiej mają wątpliwości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się