:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Tegoroczne „Air Show” częścią obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego

Ważne, Tegoroczne „Air Show” częścią obchodów lecia polskiego lotnictwa wojskowego - zdjęcie, fotografia

Jak podaje serwis poratlsamorządowy.pl, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Air Show” odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu. Wydarzenie będzie ważną częścią ogólnopolskich obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego.

 

Impreza została zaplanowana na 25 i 26 sierpnia. W tym roku zaproszenia do udziału w pokazach wysłano do ponad 20 państw.

– Staramy się, żeby ze względu na wyjątkową rocznicę, na tegoroczne „Air Show” przybyło wielu gości z zagranicy – informuje PAP rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kmdr por. Czesław Cichy.

Główne uroczystości związane z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego będą się odbywały, m.in. w Radomiu i Dęblinie.

- W Radomiu będzie to „Air Show”, w Dęblinie - m.in. pokazy historyczno-wojskowe i konferencja naukowa – dodaje rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Ponadto, imprezy związane z jubileuszem lotnictwa zaplanowano także w Warszawie i w innych polskich miastach, a także za granicą.

Przypomnijmy, w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw. Wojskowe i cywilne statki powietrzne, pokazy lotnicze w wykonaniu solistów i grup akrobacyjnych oraz wystawę uzbrojenia i sprzętu wojskowego podziwiało łącznie 170 tys. osób.

Realcje z ubiegłorocznych Międzynarodowych Pokazyów Lotniczych „Air Show” znajdują się TUTAJ i TUTAJ

 

Źródło: portalsamorządowy.pl

Tegoroczne „Air Show” częścią obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się