:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Termomodernizacja oraz nowe inwestycje Spółdzielni „Nasz Dom”

Interwencja, Termomodernizacja inwestycje Spółdzielni „Nasz Dom” - zdjęcie, fotografia

W 2015 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom” wykonuje bardzo szeroki zakres prac termomodernizacyjnych, które potrwać mają do końca 2016 r. Spółdzielnia w planach ma także budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Żeromskiego 116B i ul. Staszica 6/8.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom” rozpoczęła swoją działalność 57 lat temu. Na jej terenie, o powierzchni 44 hektarów, znajduje się 98 budynków wielorodzinnych oraz kilka pawilonów usługowo-handlowych. Spółdzielnia zarządza dwoma osiedlami: Żeromskiego oraz Nad Potokiem. Spółdzielnia liczy ponad 7 tys. członków, liczba mieszkańców to 15 tys. osób. „Nasz Dom” posiada 7018 lokali mieszkalnych o powierzchni 300 tys. m kw., ponad 100 lokali użytkowych, 34 lokale o tymczasowym charakterze, 600 garaży oraz ponad 20 hektarów urządzonej zieleni.

 

W 2015 r. Spółdzielnia termomodernizuje i remontuje 27 budynków. Zrealizowano już z tego 5 inwestycji (25 czerwca 81, Grzybowska 15, Sadkowska 11, Olsztyńska 11, Słowackiego 5A), 12 budynków jest w trakcie realizacji  (Curie Skłodowskiej 18, Struga 44, Struga 48, Słowackiego 5B, Grzybowska 7, Grzybowska 26, Olsztyńska 14, Szklana 20, Olsztyńska 13, Sadkowska 10, Szklana 22, Olsztyńska 24).

 

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja i remonty 10 dużych budynków w centrum Radomia (Kelles Krauza 34, Kelles Krauza 36A,  Czachowskiego 14, Czachowskiego 15, 25 Czerwca 59,  Żeromskiego 74, Żeromskiego 76/82, Żeromskiego 84, Żeromskiego 112, Żeromskiego 114).

 

Prace remontowe finansowane są z kredytów termomodernizacyjnych oraz środków własnych Spółdzielni pochodzących z funduszu remontowego. Na wszystkie budynki Spółdzielnia uzyskała pozytywne decyzje przyznające premie termomodernizacyjne. 

 

Z działań Spółdzielni cieszą się jej mieszkańcy.

- Bardzo podoba mi to, co robi Spółdzielnia. Bloki muszą być ocieplone, żeby było cieplej w zimę. Dzięki malowaniu bloków jest kolorowo na osiedlu. Jest to bardzo ładnie zrobione. Robią także nowe chodniki. Wszystko zmierza w dobrą stronę – powiedział jeden z mieszkańców osiedla, Sławomir Honryks.

 

- Mieszkam na osiedlu od 1970 roku. Takiej aktywizacji, takiego nagromadzenia prac to tutaj na osiedlu jeszcze nie było. Zmiany widać gołym okiem, wystarczy przejść się przez osiedle. Powstaje coraz więcej chodników, zatoczek dla samochodów. Ocieplanie budynków też jest bardzo ważną kwestią. Budynki już skończone mają taką piękną kolorystykę, że aż miło na nie popatrzeć. Wszystkie balkony, które są w złym stanie – będą naprawiane. Widzę bardzo dużą poprawę w działaniach naszej administracji. Myślę, że współpraca mieszkańców z administracją Spółdzielni jest właściwa i owocna – podsumowuje Bogdan Kot.

 

Spółdzielnia zamierza się dalej rozwijać. W planach jest budowa nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym wielostanowiskowym przy ul. Żeromskiego. Budynek będzie posiadał 8 kondygnacji. Znajdzie się w nim 56 mieszkań, w tym 1, 2 i 3-pokojowe z ogrodami zimowymi na ostatniej kondygnacji. Nowa inwestycja zaplanowana jest na lata 2016 -2018 i powstanie na działkach będących własnością Spółdzielni. Drugą planowaną inwestycją jest budynek przy ul. Staszica również z garażem podziemnym (4 kondygnacje).

 

MA

Termomodernizacja oraz nowe inwestycje Spółdzielni „Nasz Dom” komentarze opinie

  • gość 2017-08-29 15:47:43

    Samym mieszkańcom w przyszłości też będzie łatwiej. idzie nowe - ikm. Państwo będzie dokładać do naszych oszczędności mieszkaniowych, na różne cele, sporo do poczytania o programie jest na http://ikm.org.pl/. Nie będzie on tak spektakularny prawdopodobnie jak Mieszkanie dla Młodych, gdzie dopłaty sięgały od kilku do nawet 100 tys zł, przy średniej ok 20. Dodatkowa pula rozeszła się w 6 godzin. Podobny los pewnie spotka tą, która będzie w styczniu. Zainteresowanie jest duże dlatego, że potrzeby są ogromne. podobno w cały kraju przydałoby się ok 2 milionów mieszkań. Według obliczeń https://mdmprogram.com/ do tej pory program MdM pomógł stu tysiącom osób odnaleźć swoje miejsce na ziemi

Dodajesz jako: Zaloguj się