:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Trwa nabór do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłży

Powiat Radomski, nabór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Iłży - zdjęcie, fotografia

Do tej działalności Iłża przygotowuje się już od kilku miesięcy. Uniwersytet ma rozpocząć działalność w marcu. Chętni już są, ale organizatorzy liczą na więcej osób. Dotychczas chęć w uczestniczeniu w zajęciach zadeklarowało 50 seniorów.

Jednym z wykładowców będzie prof. Roch Sulima, który mieszka w Chwałowicach a obecnie przebywa na emeryturze. Profesor wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jak zapewniają organizatorzy, jest też kilka osób z tytułami doktorskimi, które wykładają na uniwersytecie i chętnie wesprą iłżecka inicjatywę, z kadrą nie byłoby więc problemu.

Oferta iłżeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest bogata. W planach są prelekcje, także sesje wyjazdowe, np. do Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, gdzie można by pooglądać zabytki i usłyszeć o nich wielu ciekawych rzeczy. Organizatorzy planują również wyjazdy na uczelnie medyczne i wykłady na temat zdrowia, głównie na temat schorzeń osób w starszym wieku. Po drodze oczywiście zwiedzanie ciekawych miejsc. Najpierw jednak organizatorzy chcą się dowiedzieć, co interesuje przyszłych studentów, by móc dopasować zajęcia do zainteresowań.

Uniwersytet ma rozpocząć swoją działalność w marcu, docelowo ma działać w nowej Sali widowiskowo-kinowej przy Domu Kultury, w planach jest uroczysta inauguracja z wręczeniem indeksów. Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Iłży, Os. Staszica 13. Ponadto deklaracje dostępne są we wszystkich instytucjach na terenie gminy Iłża oraz u sołtysów.

 

Źródło: Urząd Miejski w Iłży

Trwa nabór do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się