:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Uczniowie „Czachowskiego” promują zdrowy tryb życia

W poniedziałek, 4 grudnia, w III LO im. D. Czachowskiego, odbył się Dzień Zdrowia. To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz uroczystości szkolnych i można je nazwać imprezą cykliczną, ponieważ szkoła promuje zdrowy tryb życia już po raz piąty. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo aktywnie włączyli się w jego organizację.

W tym roku Dzień Zdrowia rozpoczął się od przemówienia Pani dyrektor Danuty Sawickiej oraz edukacyjnego wykładu na temat właściwego żywienia i doboru odpowiedniej diety, który poprowadziła Sylwia Socha – instruktorka fitness, tegoroczna mistrzyni świata sportów sylwetkowych, oraz trener personalny, Tomasz Pankowski. Następnie, o sportowym stylu życia, opowiadały uczniom siatkarki pierwszoligowej E. Leclerc Radomki Radom – Aleksandra Przepiórka i Aleksandra Bator. Ponadto, na ten dzień zaplanowano szereg innych atrakcji. – Oprócz wykładów, zorganizowany został konkurs na zdrową przekąskę. Dodatkowo, uczennice naszej szkoły miały możliwość zbadania sobie piersi. Przekazane zostały im informacje jak prawidłowo się badać. Wszyscy uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej – wymienia pedagog szkolny, a zarazem jeden z organizatorów, Małgorzata Płowiec. W dniu zdrowia nie mogło również zabraknąć atrakcji sportowych. Szereg treningów i rozgrywek międzyklasowych miał zaszczepić w młodych ludziach chęć do uprawiania sportu. – Sylwia Socha poprowadziła trening ud i pośladków. Uczniowie mogli wziąć także udział w treningu pleców, natomiast delegacje ze wszystkich klas rywalizowały pomiędzy sobą w strzelaniu z łuku – dodaje pedagog. Organizatorzy wracają również do akcji rozpoczętych w poprzednich latach. W tym roku część zajęć została poświęcona bezpieczeństwu w sieci. – Oprócz tematu przewodniego, zawsze kontynuujemy przedsięwzięcia z wcześniejszych edycji. W tegoroczny Dniu Zdrowia włączyła się również radomska Policja. Poruszyliśmy temat cyberprzestępczości. Odbyły się zajęcia mające na celu poinformowanie młodych ludzi, jak bezpiecznie korzystać z internetu – kończy Małgorzata Płowiec.

Krystian Gadaj


Uczniowie „Czachowskiego” promują zdrowy tryb życia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się