:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Uczniowie z „HUBALA” ratują dzieci w Afryce!

Informacje z Radomia i okolic , Uczniowie „HUBALA” ratują dzieci Afryce! - zdjęcie, fotografia

ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły własnoręcznie przygotowali charytatywne laleczki. Są one symbolem pomocy, jakiej młodzież chce udzielić dzieciom w Angoli, umierającym z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. Wystawa laleczek połączona z aukcją charytatywną oraz projekcją filmu „Angola” odbędzie się 6 lutego 2017r. o godz. 9:40 w „HUBALU”. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka w Afryce, przekazując na ten cel darowiznę. Poprzez udział w projekcie UNICEF, chcemy uświadomić uczniom, że pomaganie może być przyjemne , a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

 

Małgorzata Magnowska

Uczniowie z „HUBALA” ratują dzieci w Afryce! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się