:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych będą uczyć się w firmie Rosa-Bud [FOTO]

W środę, 20 września w Zespole Szkół Budowlanych podpisano umowę pomiędzy dyrekcją placówki a firmą Rosa-Bud dotyczącą kształcenia dualnego.

- Dzisiaj jest ten moment, kiedy wreszcie możemy sfinalizować formalnie sposób kształcenia młodzieży w systemie dualnym, czyli zajęcia praktyczne młodzieży w zawodzie murarz tynkarz będą odbywały się na budowie w firmie Rosa-Bud. I nasza młodzież już w pierwszych klasach będzie miała zajęcia praktyczne w tym przedsiębiorstwie – powiedziała nie kryjąc zadowolenia Jolanta Skoczylas, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.

Właściciel firmy Rosa-Bud Roman Saczywko uważa, że takie kształcenie przynosi same korzyści zarówno dla uczniów, jak i potencjalnych pracodawców.

- Pracując w zakładzie uczeń rozumie swoją przyszłość w tym zawodzie, rozumie czemu to robi. Zawsze byłem zwolennikiem szeroko pojętej nauki w zakładzie. Na budowie jest jak w rodzinie, w układzie zamkniętym, są starsi i młodsi pracownicy, jest ktoś, kto podpowie, poprowadzi. Wskaże to, co rzeczywiście się dzieje, nie wirtualnie, nie sztucznie, nie w laboratorium, tylko w życiu. Liczę, że współpraca z panią dyrektor będzie się poszerzała z korzyścią dla wszystkich, dla młodzieży i pracodawców – podkreślał Roman Saczywko.

Wiceprezydent Radomia Karol Semik twierdzi, że kształcenie dualne to przyszłość szkół zawodowych.

- Chciałbym podziękować firmie Rosa-Bud za przejęcie tej inicjatywy i myślę, że partnerstwo pomiędzy pracodawcami a szkołami zawodowymi z terenu Radomia również będzie miało wpływ na to, że inni pracodawcy będą chcieli się zdecydować na kształcenie dualne. To, co jest cechą kształcenia dualnego to przede wszystkim, że nauka praktyczna zawodu nie odbywa się w warsztatach szkolnych, ale u pracodawcy i ja ciągle podkreślam fakt, który jest niezmiernie istotny, że uczeń, który odbywa szkolenie praktyczne u pracodawcy nie tylko poznaje swój zawód, ale poznaje strukturę zakładu, obieg materiałów, czyli jest to całościowe, kompleksowe kształcenie ucznia, który rozpoczynając pracę nie musi być doszkalamy i to jest wartość dodana – powiedział Karol Semik.

Zespół Szkół Budowlanych jest trzecią szkołą, która przystąpiła do programu kształcenia dualnego. Takie działania prowadzone są także w Zespole Szkół Technicznych oraz w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”. Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych już rozpoczęła zajęcia w firmie Rosa-Bud. Uczniowie drugiej klasy, w ilości 12 osób mają zajęcia 2 razy w tygodniu po 6 godzin dziennie, a uczniowie 3 klasy w ilości 11 osób odbywają 7 godz. dziennie w trakcie dwudniowego pobytu. Egzamin zawodowy będzie odbywał się w szkole.

 

Karolina Kozieł

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych będą uczyć się w firmie Rosa-Bud [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się