:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Udane Dni Kultury Iłżeckiej [FOTO]

Występy przedszkolaków, koncert Laureatów Słowa i Piosenki, gala taneczna zespołów tanecznych z DK Iłża i ŚDK w Jasieńcu Iłżeckim wypełniły program tegorocznego święta Iłży. A na deser wystąpiły gwiazdy: kabaret „Koń Polski” oraz zespół „Effect” i „Andre”.

Iłżeckie Dni Kultury rozpoczął korowód dzieci i młodzieży szkolnej prowadzony przez Iłżecką Orkiestrę Dętą od Rynku Miejskiego do sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury, gdzie odbyła się inauguracja imprezy. Zastępca Burmistrza Iłży Marek Łuszczek w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Skrobisza i Dyrektora Domu Kultury Krzysztofa Kozery dokonali uroczystego otwarcia Iłżeckich Dni Kultury. Następnie zgromadzeni młodzi widzowie i ich opiekunowie wysłuchali Koncertu Orkiestry Dętej oraz obejrzeli występy szkół podstawowych z Iłży i Seredzic. Kulminacyjnym punktem inauguracji były prezentacje Laureatów Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży SŁOWO I PIOSENKA.

Podczas imprezy swój czas miały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Iłży, które występowały w układach tanecznych. Pięknie zaprezentowały się również dzieci z „Bajkowego Dworku”. Po prezentacjach przedszkoli odbył się Koncert Laureatów Festiwalu Artystycznego „Słowo i Piosenka”, w którym wystąpili nagrodzeni w kategorii Piosenka: Michalina Madetko z Krakowa, Mariusz Kita z Iłży, Julia Michalska z Lipska, Agata Sobólska z Ostrowca Św. i Adrianna Olszańska z Radomia.

Po piosenkarskich występach wraz z licznie zgromadzoną publicznością przyszedł czas na galę taneczną w wykonaniu zespołów i solistów z Domu Kultury w Iłży i Środowiskowym Domu Kultury w Jasieńcu Iłżeckim. W programie gali wystąpiły również wokalistki: Natalia Ruśkowska i Lena Rzońca. Po programie artystycznym zaproszeni na scenę zostali sponsorzy: Burmistrz Iłży i Przedstawiciele Rady Miejskiej Iłży i Powiatu oraz prywatni darczyńcy.

W sobotę iłżanie i przyjezdni bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołów country Ci-HO, Dżem Cover Band oraz Hymen. W niedzielę wystąpił kabaret „Koń Polski” oraz zespoły „Effect” i „Andre”.

 

Źródło i foto: od Organizatora

Udane Dni Kultury Iłżeckiej [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się