:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

UM do polityków PiS: Miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę

Informacje z Radomia i okolic , polityków Miasto skutecznie zabiega pieniądze sportową infrastrukturę - zdjęcie, fotografia

W związku z poniedziałkową konferencją polityków Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącą pieniędzy z programu OSA dla gmin z regionu radomskiego, Urząd Miejski wydał oświadczenie.

 

Poniżej publikujemy jego treść:

W ramach program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym „Otwarte Strefy Aktywności” miasto występowało o dofinansowanie trzech zadań. Były to: utworzenie terenów rekreacji i wypoczynku w dzielnicy Michałów (50 tys. złotych), street workout na osiedlu Południe (25 tys. złotych) i siłownia zewnętrzna w parku na Glinicach (25 tys. złotych).

Jeśli chodzi o park na Michałowie, nasz wniosek został wycofany, ponieważ w międzyczasie na tzw. małą architekturę uzyskaliśmy z funduszy unijnych 315 tys. złotych, czyli ponad 6 razy więcej niż moglibyśmy otrzymać z programu OSA. Trzeba tu pamiętać, że zgodnie z warunkami konkursów, nie można korzystać z dofinansowania z dwóch różnych źródeł.

Jeśli chodzi o prace na Południu, to dopiero w trakcie konkursu Ministerstwo Sportu doprecyzowało regulamin decydując, że zadania związane ze street workoutem nie będą dofinansowywane.

W przypadku siłowni w Parku na Glinicach, zgodnie z prośbą ministerstwa uzupełniliśmy dokumentację o stoliki do gier edukacyjnych i ławek parkowych. Mimo to nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnej zwrotnej informacji.

Warto przypomnieć, że miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę. W zeszłym roku pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu prawie 2,5 mln złotych na obiekty sportowe. Były to: remont sali gimnastycznej w PSP 9, budowa boiska wielofunkcyjnego przy PSP 28 i budowa hali sportowe przy PSP nr 15.

 

Źródło: UM Radom

UM do polityków PiS: Miasto skutecznie zabiega o pieniądze na sportową infrastrukturę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się