:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w PSP nr 26 w Radomiu [FOTO]

Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie znów zasiedli w swoich szkolnych ławkach. W poniedziałek, 3 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019.

 

Uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor PSP nr 26 w Radomiu Barbara Żelazowska. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Anna Kwiecień, reprezentujący wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza Łukasz Podlewski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska, wiceprezydent Radomia Karol Semik, a także przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa i środowiska nauczycielskiego.

Po oficjalnym przywitaniu głos zabrali goście specjalni: wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, wiceprezydent Radomia Karol Semik, życząc uczniom i sukcesów i podkreślając wyjątkowość obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W czasie inauguracja uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Prawdziwy zachwyt wśród gości wzbudził pokaz poloneza w wykonaniu czwartoklasistów. 

Nowy rok szkolny symbolicznym pierwszym dzwonkiem zainaugurowała Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty. 

- Za chwilę zabrzmi pierwszy dzwonek, za chwilę będzie pierwsza lekcja, rozpocznie się nowy szkolny 2018/2019, dla niektórych jako pierwszy, dla niektórych jako kolejny. Podkreślano dzisiaj wielokrotnie, że jest to rok szczególny, rok 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mam nadzieję, że oprócz zaznaczenia daty 21 czerwca w Waszym kalendarzu komórkowym, zaznaczycie też drugą datę, 9 listopada o godz 11:11. Wtedy w Waszej szkole i we wszystkich szkołach Polski będzie się odbywał rekord. Będziemy bili rekord w uroczystym śpiewaniu naszego państwowego - zapowiedziała przy tym Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty.


Uroczysta inauguracja roku szkolnego w PSP nr 26 w Radomiu [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się