:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Uroczysta promocja doktorska na UTH Radom

Edukacja, Uroczysta promocja doktorska Radom - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 23 listopada odbyło Otwarte Posiedzenie Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Wydarzeniu towarzyszyła uroczysta promocja doktorska oraz wręczenie nauczycielom akademickim UTH nagrody Rektora.

Posiedzenie Senatu otworzył J. M. Rektor prof. dr ha. inż. Zbigniew Łukasik. Rekto powitał przybyłych gości i podkreślił wyjątkowy charakter tej uroczystości. Zwrócił się także do nowych doktorów, nie kryjąc dla nich uznania.

- Społeczność akademicka zawsze z ogromnym uznaniem docenia zdobycie kolejnych stopni naukowych przez pracowników Uczelni. Z pewnością jednak, jest to przede wszystkim bardzo ważny dzień w życiu każdego z Państwa - nowych doktorów - będący momentem przełomowym w karierze naukowej - mówił. 

Jego Magnificencja podkreślił również, że uroczystość promocji doktorskich to niezwykłe wydarzenie, ważny krok rozwoju intelektualnego nowego pokolenia, z rozbudzonymi aspiracjami naukowo-badawczymi. Bowiem każdy kolejny stopień naukowy to istotny krok w rozwoju uczelni. 

- To Wy stanowicie, o sile uczelni, o jej statusie i nieustannym dynamicznym rozwoju. Dla władz uczelni i wydziałów jest to nobilitujące, że zechcieliście Państwo kontynuować swój rozwój naukowy w naszym Uniwersytecie i jesteście członkami społeczności akademickiej. Tym samym wpisujecie się w casus uczelni wyższej, przestrzegając jej trzech kanonów: prawdy, dobra i piękna… Jesteśmy świadomi Waszego potencjału i jednocześnie jesteśmy pełni uznania dla Waszego zaangażowania i realizowania naukowych pasji - kontynuował Rektor.

W trakcie przemowy rektor podziękował także promotor za ich zaangażowanie i merytoryczną opiekę.

- Ślubowanie doktorskie, które odebrał prof. dr hab. Sławomir Bukowski, prorektor ds. rozwoju kadry i współpracy z zagranicą, złożyło łącznie 20 doktorów. Dyplomy doktorskie wręczył JM Rektor, prof. Zbigniew Łukasik - informuje Aneta Mirosz, rzecznik Rektora UTH Radom. 

Dodatkowe wręczone zostały także nagrody Rektora: za całokształt dorobku oraz I i II stopnia za osiągnięcia naukowe, w zakresie sztuki i organizacyjne.

Całość uroczystości uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu.

 

Małgorzata Stasiak 

Fot.: UTH Radom                                                                                     


Uroczysta promocja doktorska na UTH Radom komentarze opinie

  • Krzysztof Górak 2017-11-29 13:18:55

    Szanowna Pani nigdy nie ośmieliłem się oceniać Pani poziomu pracy w redakcji i proszę mnie do tego nie zmuszać. Bardzo proszę o refleksję w kontekście dobieranych słów. Jeżeli nadal będzie kontynuowana w Pani wpisach seria zniesławień i słów obrażających piszących dziennikarzy, informuję, iż skorzystamy z drogi prawnej. proszę nie zapominać, że internet nie gwarantuje anonimowości. Na koniec dobra rada, proszę złość i inne negatywne uczucia okazywać: albo w taki sposób aby nie naruszać praw innych ludzi, albo nie okazywać ich wcale. Dalsze wpisy tego typu jako obraźliwe będą kasowane, co nie wstrzyma drogi prawnej z naszej strony. Z poważaniem

Dodajesz jako: Zaloguj się