:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Urząd Miasta odpowiada PiS: Miasto jest gotowe, by ogłosić przetarg

Ważne, Urząd Miasta odpowiada Miasto gotowe ogłosić przetarg - zdjęcie, fotografia

Właściwym adresatem apelu o to, by wziąć się do pracy jest wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i wicewojewoda Artur Standowicz – tak wiceprezydent Konrad Frysztak komentuje słowa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy na sobotniej konferencji prasowej ponaglali prezydenta, by jak najszybciej został ogłoszony przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego.

 

Wiceprezydent zapewnia, że miasto jest przygotowane do ogłoszenia przetargu. Może to jednak zrobić dopiero wtedy, gdy będzie już podpisana  umowa na dofinansowanie inwestycji. Na razie dysponentem pieniędzy jest wojewoda. – Jeśli parlamentarzyści, w tym dwaj ministrowie, tego nie wiedzą, to jest to bardzo niepokojące – ocenia. - Wszystkie niezbędne dokumenty wojewoda od nas już otrzymał. Trzykrotnie prosiliśmy, by przystąpił do podpisania umowy. Niestety nadal bez rezultatu. Nie jest też prawdą to, co mówi wicewojewoda Artur Standowicz, że przetarg można ogłosić bez umowy. Zgodnie z prawem, zanim ogłosi się przetarg, finansowanie całej inwestycji musi być zabezpieczone. To smutne, że przedstawiciel rządu o tym nie wie  – mówi Konrad Frysztak.

Odnosząc się do obaw parlamentarzystów, że inwestycja może sparaliżować ruch we wschodniej części miasta wiceprezydent Konrad Frysztak uspokaja, że przebudowa alei Wojska Polskiego będzie prowadzona w takie sposób, że nie będzie konieczne wprowadzanie objazdów. – Tę inwestycję będziemy prowadzić pod ruchem. Najpierw powstanie nowa jezdnia, a kiedy ruch zostanie na nią przeniesiony, rozpoczną się prace na obecnej – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że przebudowa alei Wojska Polskiego to inwestycja, która znalazła się tegorocznym budżecie państwa. Dofinansowanie, zgodnie z wnioskiem prezydenta Radomia, wyniesie 80 procent i będzie rozłożone na trzy lata. W budżecie miasta na ten rok jest już zapisany 20 procentowy wkład własny.

Urząd Miasta odpowiada PiS: Miasto jest gotowe, by ogłosić przetarg komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się