:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

V Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Kiedy: 2018-10-11 , godzina: 10:00 | Gdzie: Sala ROK-u, ul. Żeromskiego 56

Rozrywka, Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - zdjęcie, fotografia

V Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 11 października w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

 

W tegorocznej edycji udział weźmie prawie 200 osób zgłoszonych przez 19 podmiotów, w tym warsztaty terapii zajęciowej, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych. - Ten festiwal to wydarzenie szczególne, przede wszystkim skierowane na promocję talentów i umiejętności osób niepełnosprawnych i wzmacnianie wiary we własne możliwości. Jednocześnie festiwal to okazja by pokazać siłę organizacji pozarządowych, które od lat włączają osoby z niepełnosprawnością w życie naszego miasta.To zwieńczenie ich całorocznej pracy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Będzie można zobaczyć jak dobrze osoby niepełnosprawne radzą sobie na scenie - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Wydarzenie adresowane jest do każdej grupy wiekowej i obejmuje różne kategorie twórczości artystycznej, w tym między innymi taniec, śpiew, malarstwo, prace ręczne oraz małe formy teatralne. Występy artystyczne uczestników oceniać będzie jury konkursowe, którego skład tworzą przedstawiciele wielu znaczących, radomskich instytucji kultury, świata mediów oraz samorządu.

Przegląd rozpocznie się o godz. 10.00 występem ubiegłorocznego laureata, którym było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Nasze Dzieci” w Radomiu ze zwycięską grupą taneczną „Rytm 21”, wykonującą nowoczesny mix muzyczny. Gościem Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych będzie Pan Paweł Mosiołek z Radomia.

Festiwal organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia, Referat Centrum Organizacji Pozarządowych.

 

Źródło i foto: UM Radom

V Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się