:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

VIVENTI CARITATE 2017. Można zgłaszać kandydatów do nagrody

Ważne, VIVENTI CARITATE Można zgłaszać kandydatów nagrody - zdjęcie, fotografia

Fundusz im. bp. Jana Chrapka przyjmuje zgłoszenia do nagrody Viventi Caritate za rok 2017.

- Szukamy ludzi, którzy na co dzień swoje życie układają tak, by dzielić się z potrzebującymi, by spalać się dla społeczeństwa – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Nagroda Viventi Caritate (Żyjącemu Miłością) jest nagrodą Funduszu im. bp. Jana Chrapka, przyznawaną osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym.

- Każdy mieszkaniec Radomia i diecezji może złożyć taki wniosek. Szczególnie bardzo nam zależy, żeby to było osoby z naszego regionu, tutaj z terenów diecezji radomskiej. Natomiast nie wykluczamy też osób spoza, jeśli takie się pojawią. Dzisiaj już przy tej naszej globalnej wiosce stało się tak, że sporo osób, które na co dzień nie mieszkają w Radomiu czy okolicach, pomagają naszej społeczności lokalnej, więc takie osoby również dopuszczamy – tłumaczy ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Kandydatów do wyróżnienia mogą zgłaszać członkowie Kapituły Funduszu im. bp. Jana Chrapka oraz instytucje, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne.

Zgłoszenie musi zawierać:

- imię i nazwisko oraz adres zgłaszanej osoby lub instytucji;

- określenie obszaru i kierunków działania, metod i wykorzystywania środków;

- określenie wartości, jakim służy działalność kandydata;

- opis znaczących osiągnięć, zasług i postaw kandydata;

- ewentualne rekomendacje i wszelkie materiały świadczące o kandydacie;

- dane teleadresowe podmiotu zgłaszającego.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 października w siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu. Można je wysłać także mailowo na adres: [email protected]

Laureata tegorocznej nagrody poznamy 18 października 2017 roku w radomskiej katedrze, podczas obchodów 16. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka.

 

Karolina Kozieł


VIVENTI CARITATE 2017. Można zgłaszać kandydatów do nagrody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się