:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C słabe opady deszczu

W Radomiu odbyła się „Gwiazdka na deptaku”

Informacje z Radomia i okolic , Radomiu odbyła „Gwiazdka deptaku” - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 17 grudnia na Placu Corazziego odbyła się coroczna „Gwiazdka na deptaku”.

Na początek harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju a zebranym na placu życzenia złożyli biskup Henryk Tomasik i prezydent Radosław Witkowski.

Nie zabrakło także tradycyjnego przełamania się opłatkiem pomiędzy uczestnikami wydarzenia oraz pysznych potraw wigilijnych.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz, tak licznie się tu spotkaliśmy, by podzielić się opłatkiem i serdecznymi życzeniami. Ze swej strony życzę oczywiście szczęścia, pomyślności i zadowolenia z życia. Ponieważ jednak czasy mamy niespokojne, to życzę także, abyśmy umieli ze sobą rozmawiać, życzę wszystkim wzajemnego szacunku. Możemy się różnić, ale powinniśmy się szanować. Przecież w Betlejem także spotkali się różni ludzie, różnej narodowości, o różnych poglądach i o różnym statusie społecznym, a jednak wspólnie powitali nowonarodzonego – mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

W świąteczny nastrój wprowadził także wyjątkowy koncert Anny Karwan.

Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców Radomia, którzy przyszli na „Gwiazdkę na deptaku” całymi rodzinami by poczuć tę świąteczną atmosferę, skosztować tradycyjnych dań czy podziwiać bożonarodzeniowe dekoracje.

 

Karolina Kozieł

Fot. UM Radom


W Radomiu odbyła się „Gwiazdka na deptaku” komentarze opinie

  • gość 2017-12-18 14:01:21

    Gwiazdka na Deptaku a Twój Radom znów zaspał, zdjęć brak masakra weźcie się do rzetelnej roboty.

Dodajesz jako: Zaloguj się