:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

Wakacje a polska rzeczywistość

Felietony, Wakacje polska rzeczywistość - zdjęcie, fotografia

Sezon wakacyjny to okres urlopów, wyciszenia i relaksu. Sytuacja w kraju nie sprzyja jednak bezstresowemu wypoczynkowi.

Ciągłe wojny polityczne, prowadzone przez „warszawskie elity”, coraz bardziej antagonizują społeczeństwo. Często sypią się znajomości, w pracy powstają niepotrzebne napięcia, a sąsiad z mieszkania obok przestaje mówić „dzień dobry”. Smutna rzeczywistość, która nas otacza, przez nas samych została wykreowana, a oliwy do ognia dolewają partyjni idole, w których nawoływania jesteśmy ślepo zapatrzeni.

Korzystajmy z tej chwili wytchnienia, spróbujmy odnaleźć spokój i radość z przebywania z drugim człowiekiem. Nie szukajmy w nim politycznego wroga, czy tego, który stoi po złej stronie barykady. Szukajmy tego, co łączy, a nie dzieli, tego, co wspólne. Bo choć poglądy nas różnią, nie zapominajmy, że wszyscy jesteśmy Polakami, dla których dobro Ojczyzny jest najważniejsze. Na tą drugą połowę wakacji życzę Państwu, a także sobie, tej chwili wytchnienia i odpoczynku od politycznych sporów. Mam nadzieję, że ten czas pozwoli zebrać siły na merytoryczną dyskusję o Polsce, jej kształcie oraz przyszłości, która tak ważna, bo będzie wpływać na życie nasze, naszych dzieci i wnuków.

 

Krzysztof Górak

Wakacje a polska rzeczywistość komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się