:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Warszawa nie zostanie wydzielona z woj. mazowieckiego. Nowoczesna: To skutek rządów PiS

Informacje z Radomia i okolic , Warszawa zostanie wydzielona mazowieckiego Nowoczesna skutek rządów - zdjęcie, fotografia

Komisja Europejska odrzuciła wniosek władz polskich o wydzielenie Warszawy i gmin podwarszawskich z województwa mazowieckiego. Radomska Nowoczesna twierdzi, że jest to pokłosie nieodpowiedzialnych rządów PiS.

- Komisja Europejska nie przychyliła się do wniosku rządu polskiego, który dotyczył wydzielenia Warszawy i obwarzanka z województwa mazowieckiego. Konsekwencje tej decyzji będą brzemienne zwłaszcza dla takich regionów jak Radom, czy innych regionów województwa mazowieckiego, które znacząco rozwojowo odstają od Warszawy i obwarzanka. O znaczeniu środków unijnych dla regionów Polski, dla gospodarki polskiej nie trzeba chyba nikogo przekonywać – mówiła podczas konferencji prasowej Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskiej Nowoczesnej.

Katarzyna Kalinowska zwróciła uwagę na fakt, iż Mazowsze jest bardzo trudnym regionem ze względu na zróżnicowanie rozwojowe.

- Z jednej strony mam Warszawę i obwarzanek, regiony bardzo bogate, z drugiej strony takie regiony jak Radom, Siedlce czy Ostrołęka. Dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej, która jest decyzją odmowną, która statystycznie nie daje zgody na wydzielenie Warszawy i obwarzanka z Mazowsza, właśnie po to, żeby takie regiony jak Radom mogły otrzymywać takie wsparcie, jakie wynika z ich poziomu rozwoju – stwierdziła przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej.

Katarzyna Kalinowska zarzuciła politykom Prawa i Sprawiedliwości, że to ich rządy doprowadziły do takiej sytuacji.

- Ta decyzja jest konsekwencją destrukcyjnych i nieodpowiedzialnych rządów PiS. Za te rządy już dzisiaj zapłacą mieszkańcy Radomia i innych regionów Mazowsza, którzy zasługują i powinni otrzymywać wyższe wsparcie w ramach polityki spójności z Unią Europejską. To nieodpowiedzialna polityka PiS-u nie pozwoli w pełni radomskim przedsiębiorcom, naukowcom, lekarzom czy po prostu mieszkańcom Radomia w pełni korzystać z takiej oferty, jaką Unia Europejska daje najbiedniejszym regionom – podsumowała Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskiej Nowoczesnej.


Warszawa nie zostanie wydzielona z woj. mazowieckiego. Nowoczesna: To skutek rządów PiS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się