:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

„Więcej dla środowiska”. Program dla środowiska Wojciecha Skurkiewicza [FOTO]

„Więcej dla środowiska” to kolejny filar programu wyborczego kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza. Dziś zaprezentował go w czasie konferencji prasowej zorganizowanej w pobliżu zalewu na Borkach.

 

Program „Więcej dla środowiska” jest częścią pakietu „Radom tu lubię i chcę mieszkać”. W ramach tego pakietu przedstawiony już został program „Rekreacja na poważnie”.

- W rozmowach z radomianami powraca problem zanieczyszczonego powietrza. Tym martwią się wszyscy. Chcemy lepszego powietrza dla naszych dzieci, seniorów i dla nas. Wiele osób mówi też, że Radom postawił na beton, zamiast na zieleń miejską. Radomianie chcą także więcej inwestycji w tereny zielone należące do miasta. Korzystajmy z nich w zgodzie z przyrodą - mówił Wojciech Skurkiewicz. 

 

PROGRAM „WIĘCEJ DLA ŚRODOWISKA”

Mała retencja

Propozycje: budowa błękitnej infrastruktury w parkach, skwerach miejskich, retencja - magazynowanie wód opadowych w gruncie, wykorzystanie ich do nawadniania zieleni miejskiej, retencjonowanie wody dla oczek i cieków wodnych.

- Oszczędzajmy środowisko, wodę i pieniądze podatników - apelował Wojciech Skurkiewicz. 

Czyste powietrze

Propozycje: program termomodernizacji, wymiana pieców, poprawa efektywności energetycznej, rozbudowa systemu ciepłowniczego, bezpłatne doradztwo energetyczne w Urzędzie Miejskim, program likwidacji przestarzałych palenisk węglowych, działania edukacyjne.

- Miasto dusi się, trzeba mu pomóc złapać oddech - podkreślał kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia. 

Elektromobilność

Propozycje: stacja ładowania pojazdów, bezpłatny parking dla aut elektrycznych w centrum, pojazdy elektryczne dla służb miejskich, zakup elektrycznych autobusów przez MZDiK.

Według Wojciecha Skurkiewicza, elektromobilność to nowe technologie na miarę Radomia. Dzięki nim możemy oszczędzać środowisko na naszą kieszeń i możliwości, a także korzystać z programów rządowych.

Zieleń miejska

Propozycje: zwiększenie ilości zieleni w centrum miasta, zielone skwery, nawierzchnie przepuszczalne, parki miejskie tworzone według światowy trendów.

- Więcej zieleni to estetyka i lepsza jakość życia. Zielony Radom - zdrowsze i ładniejsze miejsce do życia - podkreślał Wojciech Skurkiewicz. 

Las miejski „KONIÓWKA” 

Propozycje: miejsce rekreacji - leśne ścieżki edukacyjne, park linowy, leśna zagroda edukacyjna, leśna polana piknikowa.

- Ten projekt to koncepcja „miasta w przyjaźni ze środowiskiem”. My dla środowiska, środowisko dla nas - zapowiadał kandydat na prezydenta miasta Radomia. 

Program „Life” 

Propozycje: dokończenie projektu „RadomKlima”, rozszerzenie działań adaptacyjnych, pozyskanie dodatkowych środków, realizacja zadań zgodnie z światowymi trendami, międzynarodowa promocja Miasta.

- Program pomoże skutecznie wykorzystać własne zasoby i promować Radom. Niech inni przyjeżdżają do nas złapać oddech - podsumował Wojciech Skurkiewicz. 


„Więcej dla środowiska”. Program dla środowiska Wojciecha Skurkiewicza [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się