:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Wielka radość w „Koalicji na Rzecz Zmian”. Radosław Witkowski wybrany na prezydenta Radomia [FOTO]

To już pewne. Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian) ponownie został wybrany na urząd prezydenta miasta Radomia. Wynikiem 53,83% do 46,17% wygrał II turę z Wojciechem Skurkiewiczem (Prawo i Sprawiedliwość).

 

Przypomnijmy, w niedzielę, 21 października radomianie zadecydowali, że w drugiej turze zmierzą się Radosław Witkowski (Koalicja na Rzecz Zmian), który otrzymał 45,47% głosów (39 445) i Wojciech Skurkiewicz (PiS) z wynikiem 40,40% głosów (35 043).

Podobnie jak dwa tygodnie temu, lokale wyborcze były otwarte od  godz. 7:00 do godz. 21:00. W tym czasie na terenie naszego miasta pracowało 114 obwodowych komisji wyborczych. Do godz. 12:00 w Radomiu do urn poszło 16,19% uprawnionych do głosowania (wynik z 21 października z godz 12:00 - 15,53%), zaś do godz. 17:00 swój głos oddało 40,46% radomian (wynik z 21 października z godz. 17:00 - 39,70%).

Zwolennicy Radosława Witkowskiego zaczęli gromadzić się tuz po godz. 20:00 w biurze poselskim Platformy Obywatelskiej przy ul. Młynarskiej 10. Tam odbywał się wieczór wyborczy „Koalicji na Rzecz Zmian”. Kandydat na prezydenta miasta Radomia wraz z małżonką pojawił się w sztabie ok. godz. 21:00. 

Spotkanie w sztabie „Koalicji na Rzecz Zmian” rozpoczęło się od transmisji wieczoru wyborczego w TVN. Stacja podała wstępne wyniki głosowania w takich miast jak Kraków, Kielce czy Gdańsk. Jacek Majchrowski wygrał w Krakowie, w Kielcach zwyciężył Bogdan Wenta, a w Gdańsku - Paweł Adamowicz. 

- Chciałbym Jackowi Majchrowskiemu, Bogdanowi Wencie i Pawłowi Adamowiczowi, bo to wielka sprawa. Bogdan Wenta po raz pierwszy został prezydentem Kielc, natomiast, a pan Adamowicz i pan Majchrowski po raz kolejny odnawiają swoje mandaty. To jest ten cel, który mam nadzieję stoi także przed nami - mówił Radosław Witkowski.

Choć w Radomiu nie było jeszcze wyników, zaprezentowany został wynik sondażu, które przeprowadziło Echo Dnia”, pytając na kogo głosowali ludzie opuszczający lokale wyborcze. W badaniu wzięło udział 500 osób, a jego wynik prezentował się następująco: Radosław Witkowski otrzymał 56% głosów, a Wojciech Skurkiewicz - 44%. 

- Każdy sondaż, każda prognoza, która mówi, że się wygrywa cieszy i to cieszy niepomiernie. Dziękuję redakcji „Echa” za pracę, za tę prognozę, którą możemy w tej chwili odczytywać. Ona na pewno jest bardzo miła i wprawia nas w bardzo dobry humor. Proponuję jednak, cierpliwie i rzetelnie poczekajmy na wyniki z Obwodowych Komisji Wyborczych i skwapliwie dodawajmy w kolumienkach te cyferki. Myślę, że to na pewno da pełen obraz tego, jak będą wyglądały wyniki wyborów - skomentował wynik Radosław Witkowski. 

Podziękował także wszystkim radomianom, którzy zjawili się w lokalach wyborczych i przyczynili się do wysokiej frekwencji, Wojciechowi Skurkiewiczowi za polityczną rywalizację, a także wszystkim, którzy stworzyli „Koalicję na Rzecz Zmian” m.in. przewodniczącemu radomskiej PO Rafałowi Rajkowskiemu, przewodniczącej radomskiej Nowoczesnej Katarzynie Kalinowskiej oraz przewodniczącemu radomskiego SLD Marcinowi Dąbrowskiemu. Wyraził również wdzięczność Robertowi Utkowskiemu.

- Miejmy nadzieję, że dalej wspólnie będziemy zmieniać nasze miasto - dodał prezydent Radomia. 

W międzyczasie zaczęły napływać wyniki z poszczególnych Obwodowych Komisji Wyborczych. Po zliczeniu głosów z 46 komisji wynik kształtował się następująco: 52.95% dla Radosława Witkowskiego, i 47,05% dla Wojciech Skurkiewicz. Po zaliczeniu głosów że 100 komisji wyniki prezentowało się następująco: 54,5% dla Radosława Witkowskiego i 45,5% Wojciecha Skurkiewicza. Tuż po godzinie wyniki ze 113 na 114 komisji wyglądały następująco: 53,85% dla Radosława Witkowskiego, 46,15% dla Wojciecha Skurkiewicza. Wygrana urzędującego prezydenta była niemalże pewna.

Po tym przyszedł czas na końcowe przemówienia. Radosław Witkowski podziękował wszystkim tym, którzy głosowali zarówno na niego, jak i na Wojciecha Skurkiewicza.

- Jest godz. 23:00 i z informacji, które posiadamy z Obwodowych Komisji Wyborczych wynika jednoznacznie, że to mnie radomianie powierzyli na kolejną kadencję urząd prezydenta miasta, za co z całego serca wszystkim dziękuję - powiedział na briefingu zorganizowanym po wieczorze wyborczym Radosław Witkowski. 

- Jednocześnie już teraz do współpracy, będę każdego przekonywał, że warto, abyśmy wspólnie przez pięć lat rozwijali nasze miasto - podsumował  prezydent.

Wynikiem 53,83% do 46,17% wygrał II turę z Wojciechem Skurkiewiczem (Prawo i Sprawiedliwość). Na Radosława Witkowskiego zagłosowało 46 650 osób, natomiast na Wojciecha Skurkiewicza - 40 013 osób.

Wielka radość w „Koalicji na Rzecz Zmian”. Radosław Witkowski wybrany na prezydenta Radomia [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się