:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Wielu kierowców jechało na "podwójnym gazie"

Policja Radom, Wielu kierowców jechało podwójnym gazie - zdjęcie, fotografia

W sobotę, 9 czerwca na Mazowszu policjanci prowadzili działania pod nazwą "Alkohol i narkotyki".

Policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na przeprowadzanie badań stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem taktyki tzw. „szybkich testów”, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami „po alkoholu” lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Głównymi aspektami, którymi zajmowano się podczas działań było przeciwdziałanie kierowaniu pod działaniem alkoholu i kontrola stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących.

W działaniach udział wzięło 494 policjantów, w tym 175 z innych służb niż ruch drogowy, którzy przeprowadzili 11150 badań stanu trzeźwości kierujących i ujawnili 42 kierujących prowadzących pojazd znajdując się pod działaniem alkoholu, zatrzymali 15 uprawnień do kierowania. Ponadto policjanci przeprowadzili 52 badania na zawartość w organizmie substancji działających podobnie do alkoholu, w wyniku, których nie ujawniono żadnego kierującego pod wpływem narkotyków.

 

Źródło: WRD KWP zs. w Radomiu

Wielu kierowców jechało na "podwójnym gazie" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się