:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Wodny posterunek policji w Domaniowie

Powiat Radomski, Wodny posterunek policji Domaniowie - zdjęcie, fotografia

Wodny Posterunek Policji w Domaniowie rozpoczął sezon 1 czerwca. W posterunku pełni służbę 4 policjantów, którzy pilnują spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych.

Mundurowi mają do dyspozycji m.in. dwie łodzie motorowe oraz skutery. Policjanci sprawdzają trzeźwość osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego oraz czy znajduje się na nim sprzęt ratunkowy.

Słoneczna pogoda to czas wzmożonej pracy policjantów nie tylko na drogach, ale również na wodzie. Wiele osób zdecyduje się spędzić czas wolny nad wodą. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem w Domaniowie czuwają co roku w sezonie policjanci z wodnego posterunku. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali przeszkoleni funkcjonariusze z uprawnieniami ratowników wodnych, którzy są w stanie podjąć akcję ratowniczą na wodzie i udzielić niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza. Policjanci pełniący w wakacje służbę na sezonowym posterunku wodnym niejednokrotnie konfrontowali się z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia osób wypoczywających nad wodą, stawiając czoła niebezpieczeństwu. Doskonale przygotowani, pełni odwagi i poświęcenia nie raz wyciągali z wody tonących, udzielając im niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Policjanci zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda. Dlatego dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie łodzi oraz sprawdzają trzeźwość sterników.

 

Źródło i foto: KMP Radom

Wodny posterunek policji w Domaniowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się