:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

Wojciech Skurkiewicz kandydatem PiS na prezydenta Radomia

Polityka, Wojciech Skurkiewicz kandydatem prezydenta Radomia - zdjęcie, fotografia

Wojciech Skurkiewicz będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Radomia. Dziś jego kandydaturę poparł Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

 

Wojciech Skurkiewicz urodził się 5 grudnia 1969 roku w Radomiu.

Z zawodu dziennikarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Radiu Plus. Później był rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. W wyborach samorządowych w 2006 został radnym Radomia z listy PiS, otrzymując 499 głosów. Od 2006 do 2007 pełnił funkcję przewodniczącego rady miejskiej w Radomiu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat senatora z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu radomskim liczbą 82 746 głosów. W Senacie VII kadencji zasiadał w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Ochrony Środowiska. W 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, w nowym okręgu jednomandatowym otrzymał 63 232 głosy. W 2013 objął stanowisko przewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim. Otrzymał 7058 głosów, uzyskując tym samym mandat posła VIII kadencji. W Sejmie został m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej. W 2017 powołany w skład rady programowej Telewizji Polskiej.

5 lutego 2018 powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowe.

Radomski PiS oficjalnie przedstawi swojego kandydata na prezydenta naszego miasta już jutro podczas konferencji prasowej.

 

Życiorys: Wikipedia
 


Wojciech Skurkiewicz kandydatem PiS na prezydenta Radomia komentarze opinie

  • gość 2018-05-24 08:11:35

    Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.Znojący b.dobrze problemy Radomia,pracowity,patriota

Dodajesz jako: Zaloguj się