:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Wojciech Skurkiewicz obiecuje „Więcej dla młodych” [FOTO]

„Więcej dla młodych” to kolejny filar programu wyborczego kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza.

– Mówię do młodych – już dziś zaczynam o Was walczyć konkretnymi projektami i działaniami. Do tych, którzy chcą uciekać, apeluję – zostańcie, tu stworzymy Wam przyszłość. Tych, którzy wyjechali, zachęcam – wracajcie, tu będą nowe możliwości. Stworzymy miasto na miarę marzeń i aspiracji nas wszystkich – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Program „Więcej dla młodych” jest częścią pakietu „Radom wielopokoleniowy”.

– W ramach tego pakietu zaprezentowany już został program „Senior pod opieką”. Radom powinien łączyć, a nie dzielić pokolenia. Być miastem wielopokoleniowym. Dawać szansę młodym, opiekować się starszymi, wspierać rodziny i singli. „Więcej dla młodych” to propozycje, które zatrzymają młodych w Radomiu i zachęcą do powrotu tych, którzy wyjechali – dodał Wojciech Skurkiewicz.

Propozycje dla młodych:

Jako jedno z pierwszych działań – Stworzenie Radomskiej Rady Młodych
Rada będzie miała głos doradczy w sprawie projektów kierowanych do młodych i możliwość wyboru projektów, które uzna za priorytetowe np. wybór branż na giełdę pracy, specjalizacje w szkolnictwie zawodowym, mała architektura sportowo-rekreacyjna, wybór festiwalu, który byłby ważnym corocznym wydarzeniem. Rada będzie miała też głos doradczy w sprawach ważnych dla Radomia.

Praca na miarę ambicji, praktyczna edukacja
Projekty edukacyjne, które połączą potrzeby radomskich firm, rynku i młodych. Mocniejsze zaangażowanie radomskiego biznesu w projekty z dziedziny szkolenia zawodowego i różne programy stażowe. To rozwój szkolnictwa zawodowego.

Startupy w Radomiu
Postawienie na nowe pomysły i biznes także dla młodych. Dzięki ściągnięciu do Radomia programów rządowych dla startupów, czyli młodych firm i innowacyjnych pomysłów. Wsparcie dostaną wszystkie obiecujące pomysły. Ale będą preferowane te z branży metalurgicznej, którą należy wzmocnić.  Trzeba też wesprzeć branżę skórzaną, która przekształciła się i dziś oferuje przede wszystkim produkty specjalistyczne, wysokiej jakości i do wąskiego grona odbiorców.

Mieszkanie Plus i więcej
Pozyskanie dla Radomia mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus – na dobry start. Atrakcyjna praca i dostępność niedrogich mieszkań powinny zachęcić młodych radomian, aby zostali w swoim mieście na stałe. Ale to także oferta tanich mieszkań dla przedstawicieli tych zawodów, których Radom potrzebuje np. personelu medycznego.

Radomska karta studenta
Obniżenie kosztów życia studentów i dostęp do wielu atrakcji. To wprowadzenie lub wynegocjowanie dużych ulg i zniżek do kin, teatrów, basenów, siłowni, muzeów, na radomski rower miejski etc. Negocjacje dotyczą też właścicieli prywatnymi np.  restauracji.

Darmowa komunikacja dla młodych

Wojciech Skurkiewicz obiecuje „Więcej dla młodych” [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2018-09-05 20:50:48

    Super jestem pewna że to dobry kandydat bo z PISU a PIS dał nam 500+ 300+ obiecuje darmową komunikację darmowe kino teatr super się zapowiada zycie w Radomiu. Może jeszcze jednak znajda się pieniążki dla przedszkolaków ?Jedzonko w przedszkolach i szkołach gratis dla każdego dziecka? Skoro więzień ma wyżywienie gratis.

Dodajesz jako: Zaloguj się