:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Wojciech Skurkiewicz: Radomianie oczekują obniżki cen za wodę i ogrzewanie

Ważne, Wojciech Skurkiewicz Radomianie oczekują obniżki wodę ogrzewanie - zdjęcie, fotografia

- Radomianie oczekują realnych działań, obniżki cen, jeśli chodzi o ciepło i wodę. Mniej propagandy wyborczej a więcej pracy dla radomian – zaapelował do prezydenta Radomia kandydat PiS na to stanowisko, wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta, wiceminister Wojciech Skurkiewicz zaapelował do urzędującego prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego o podjęcie działań zmierzających do obniżek cen ciepła i wody dla mieszkańców oraz prądu dla instytucji i spółek miejskich.

Wojciech Skurkiewicz przytoczył wyniki rankingu przedstawionego przez jedną z firm, dotyczącego wydatków mieszkaniowych. Radom w tym rankingu jest na bardzo dalekim miejscu - 253 na 339 miast, jeżeli chodzi o miasta powiatowe. W tym rankingu były badane m.in. wydatki w przeliczeniu na rodzinę, jeżeli chodzi o takie rzeczy jak koszty energii cieplnej, elektrycznej, wody, wywóz śmieci, koszty biletów parkingowych.

W ostatnich dniach do opinii publicznej trafiła informacja o podwyżce cen ciepła. Ma to być już kolejna podwyżka w tym roku.

- Ostatnio dowiedzieliśmy się, że radomianie będą mieli zafundowaną kolejną podwyżkę cen ciepła, kolejną, bo w tym roku, w marcu, już została dokonana jedna podwyżka w ramach poprzedniej taryfy tzw. korekta taryfy. Wzrosły ceny za dostawę ciepła, energię cieplną, ciepło dla mieszkańców Radomia o 4%. Po tej podwyżce zarząd Radpecu wystąpił o kolejną podwyżkę. Według przekazu prezesa jednej ze spółdzielni jest to podwyżka bardzo wysoka, bo o kolejne 10%. W ciągu roku 2018 ciepło w Radomiu drożeje o blisko 15%. To jest naprawdę bardzo dużo, to jest rzecz nieakceptowalna. Dziś oczekuję od prezydenta podjęcia działań, ale nie działań w sensie propagandowym i wystąpienia przed kamerą. Panie prezydencie, niech pan pokaże stosowne dokumenty, jakie skierował pan, jako prezydent miasta Radomia do rady nadzorczej i do zarządu spółki Radpec wzywające zarząd Radpecu do obniżenia cen ciepła i redukcji zmiany taryfy, która dziś obowiązuje w Radomiu – pytał Wojciech Skurkiewicz.

Jeśli chodzi o opłaty za wodę i ścieki, to radomianie płacą więcej, niż chociażby mieszkańcy Warszawy, Lublina czy Poznania. Wiceminister Wojciech Skurkiewcz domaga się wyjaśnień w sprawie ustalonych w tym roku podwyżek za wodę i ścieki.

- Kolejną rzeczą jest podwyżka cen wody. Od niemal początku lipca w Radomiu płacimy bardzo dużo za wodę i ścieki. Płacimy o wiele więcej niż np. w Warszawie, Poznaniu czy Lublinie. Dziś w Radomiu za m3 wody i ścieków płacimy 10 zł 40 gr. O wiele bogatsi mieszkańcy Warszawy dziś płacą 9 zł 85 gr. Panie prezydencie, jakie podjął pan działania, żeby obniżyć cenę wody w Radomiu? Proszę przedstawić dokumenty w oparciu o które zobowiązał pan prezesa wodociągów miejskich i zarząd do obniżenia cen wody i ścieków, do negocjacji, co do taryfy, która została przyjęta na najbliższe 3 lata – mówił kandydat PiS na prezydenta Radomia.

Kolejną kwestią jest cena prądu, jaką muszą płacić instytucje i spółki miejskie. W skali roku jest to o wiele milionów za dużo.

- O kolejnej sprawie władze Radomia milczą. Cena prądu w naszym mieście. W roku 2017 był ogłoszony przetarg wszystkich instytucji miejskich o to, żeby wyłonić jednego dostawcę energii elektrycznej. Wygrała firma Goee Energia spółka z o.o. 4 czerwca 2018 roku Polskie Sieci Elektroenergetyczne wstrzymały wykonywanie usług przesyłu dla tej spółki Goee. Od tego czasu wszystkie instytucje miejskie (UM, szkoły, przedszkola itd.) płacą o wiele więcej za dostawę energii elektrycznej, niż to miało miejsce kilka miesięcy temu. Ta taryfa w oparciu o którą dziś PGE dostarcza energię elektryczną dla instytucji miejskich w Radomiu jest tzw. taryfą zastępczą. Jest o wiele większa, niż taryfy standardowe. Panie prezydencie, co pan zrobił od 4 czerwca, aby energia elektryczna dla miejskich instytucji i spółek była na dotychczasowym poziomie? Nie zdajemy sobie sprawy dziś być może z tego, ale to są miliony złotych w skali roku, miliony złotych z budżetu miasta, mieszkańców Radomia – tłumaczył Wojciech Skurkiewicz.

Kandydat PiS na prezydenta Radomia oczekuje od prezydenta Radosława Witkowskiego podjęcia konkretnych działań w tych przypadkach oraz przede wszystkim nie pustych deklaracji, ale przedstawienia dokumentów.

- Oczekuję odpowiedzi na te pytania, ale przede wszystkim informacji, bo mieszkańcy na to czekają – dodał wiceminister.


Wojciech Skurkiewicz: Radomianie oczekują obniżki cen za wodę i ogrzewanie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się