:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C umiarkowane opady deszczu

Wojska Polskiego z rygorem natychmiastowej wykonalności. Wojewoda będzie wykupywał działki

Ważne, Wojska Polskiego rygorem natychmiastowej wykonalności Wojewoda będzie wykupywał działki - zdjęcie, fotografia

Na dzisiejszej konferencji prasowej ministrowie i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości ziemi radomskiej poinformowali, że wojewoda mazowiecki podjął decyzję o wydaniu zgody na rygor natychmiastowej wykonalności alei Wojska Polskiego. Oznacza to, że inwestycja może ruszyć, wbrew sprzeciwom niektórych mieszkańców miasta.

- Wojewoda mazowiecki podjął 4 kwietnia decyzję o wydaniu zgody na rygor natychmiastowej wykonalności, ponieważ pojawiły się wnioski, protesty obywateli przy tej inwestycji, więc żeby można było inwestycję rozpocząć, jest potrzebna taka decyzja wojewody. Wpłynął wniosek od prezydenta, co prawda dopiero 28 marca, czyli nie na początku rozpoczęcia inwestycji tylko wtedy, kiedy pojawiły się kłopoty, ale wojewoda bardzo szybko wydał decyzję. Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby inwestycja mogła się rozpocząć i żeby mogły być ogłoszone przetargi. Mam nadzieję, że tego rodzaju działania przyspieszą rozpoczęcie i zakończenie tej inwestycji – poinformował minister Marek Suski.

Co daje wydanie zgody na rygor natychmiastowej wykonalności?

Prezydent może rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z potencjalnym wykonawcą na przebudowę alei Wojska Polskiego, mimo odwołań mieszkańców.

Teraz to na wojewodzie spoczywa obowiązek wykupu działek pod inwestycję.

- Jest to przebudowa drogi, pas drogowy się rozszerza, więc też trzeba wykupić nieruchomości. W tym momencie spoczywa to na wojewodzie. Ogłosiliśmy już przetargi na wyłonienie rzeczoznawcy, który dokona tych operatów. Jest to 90 operatów na ok. 160 działkach. Wszystkie nieruchomości, jakie będą przejęte przez skarb państwa przy budowie Wojska Polskiego to ponad 20 hektarów. I wstępnie szacujemy, że te wykupy będą kosztowały skarb państwa ok. 20 mln zł – tłumaczy wicewojewoda Artur Standowicz.


Wojska Polskiego z rygorem natychmiastowej wykonalności. Wojewoda będzie wykupywał działki komentarze opinie

  • lespauluss - niezalogowany 2018-04-07 20:06:00

    Wykupywał haha widzę ,ze redaktorzy to mistrzowie poprawnej polszczyzny. Gratuluję.

  • gość 2018-04-07 21:15:18

    lespauluss - Co do poprawnej polszczyzny, to proponuję się douczyć. Forma wykupywać jest formą jak najbardziej poprawną.

Dodajesz jako: Zaloguj się