14°C pochmurno

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko apeluje: Nie zabierajcie nam karetki!

Powiat Radomski, Wójt gminy Jedlnia Letnisko apeluje zabierajcie karetki! - zdjęcie, fotografia

Na dzisiejszej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej głos zabrał wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski. Przedstawił problem zabrania karetki z tereny gminy.

Od 1 lipca karetka z Jedlni-Letnisko ma stacjonować w gminie Gózd. Wójt nie zgadza się na zmianę miejsca stacjonowania karetki

. - Nie mam nic przeciwko temu, że w Goździe powinna być karetka, tym bardziej, że gminy dzieli linia kolejowa, która jest dosyć mocno obciążona i przejazd kolejowy, który jest bardzo często zamknięty. Więc jest to utrudniony dojazd między gminami. Ale nie kosztem gminy Jedlnia-Letnisko. W Jedlni-Letnisko zamieszkuje 3900 osób, jest zbiornik wodny 25 ha, mamy też bardzo dużą placówkę oświatową, jest ośrodek zdrowia, straż pożarna a więc zależało nam na tym, żeby stworzyć takie miejsce, w którym będą stacjonowały wszystkie służby zabezpieczające zdrowie i życie naszych mieszkańców – powiedział Piotr Leśnowolski.

Wójt powiedział, że decyzja została już podjęta, ponieważ siatka stacjonowania karetek pogotowia została zatwierdzona, a spotkanie z wicewojewodą nie przyniosło żadnych efektów.

Wójt zaapelował do parlamentarzystów ziemi radomskiej. Jako bezpartyjny jest otwarty na wszelkie wsparcie i pomoc z każdej strony, od każdej opcji politycznej.

Według Piotra Leśnowolskiego najlepszym rozwiązaniem byłby zakup wyposażonej karetki, która stacjonowałaby w Jedlni-Letnisko.

 

Karolina Kozieł

Wójt gminy Jedlnia-Letnisko apeluje: Nie zabierajcie nam karetki! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na TwojRadom.pl

Powiat Radomski, Jedlnia-Letnisko - więcej informacji