:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Wybierz najlepszy parking na Air Show 2018 [WYWIAD i FOTO]

Karolina Kozieł: Air Show 2018 już w ten weekend. Wiele osób przyjedzie z całej Polski, by móc obejrzeć pokazy. Parkingi to będzie jedna z istotniejszych kwestii organizacyjnych w tych dniach. Pani oferuje przyjeżdżającym dogodne miejsca postojowe tuż przy lotnisku. Proszę opowiedzieć o tym kilka słów.

Marzena Sukiennik: Działamy od 2000 roku. Można śmiało powiedzieć, że jest to największy parking od strony ul. Lubelskiej, położony około 200 metrów od wejścia na płytę lotniska i teren pokazów lotniczych Air Show 2018. Jest to parking trawiasty, na który możemy przyjąć ok. 2 tysięcy samochodów. Oprócz samochodów osobowych przyjmujemy także autobusy, motocykle, jest możliwość rozbicia namiotu, zaparkowania kamperem.

Skoro jest możliwość rozbicia namiotu, rozumiem, że posiadają państwo zaplecze sanitarne?

Tak, oczywiście. Dostępna jest bieżąca woda i darmowe WC.

Jak można trafić na Państwa parking?

Parking znajduje się na Sadkowie. Oznaczony jest, jako Parking Niebieski 104. Na teren parkingu można dojechać wyłącznie od drogi krajowej nr 12, Radom-Lublin. Zjazd z trasy nr 12 w miejscowości Kiedrzyn. Wjazd na teren parkingu od ul. Lubelskiej, wiodącej wzdłuż ogrodzenia lotniska ( od strony miejscowość Sadków). Jadąc od strony Warszawy, na rondzie Narodowych sił Zbrojnych należy skręcić w lewo na drogę krajową nr 9, następnie na rondzie ks. Jerzego Popiełuszki kierować się prosto, na drogę krajową nr 12, a później w Kiedrzynie skręcić w prawo. Także osoby jadące z Krakowa czy Kielc mogą bez problemu do nas trafić. W miejscowości Młodocin należy skręcić w prawo na drogę krajową nr 733 i cały czas jadąc tą trasą, dojeżdżamy do drogi krajowej nr 12, gdzie następnie skręcamy w lewo i kierujemy się na Kiedrzyn. Droga z Kiedrzyna doprowadzi nas pod samo lotnisko. Parking jest położony naprzeciwko wejścia VIP a do głównego wejścia jest 200 metrów.

Czy można Państwa znaleźć w internecie?

Oczywiście, że tak. Jesteśmy oznaczeni w mapach Google jako Parking Niebieski 104 Air Show. Mamy także stronę na Facebooku. W razie wątpliwości bądź pytań, można też się z nami skontaktować telefonicznie pod numerami tel. 790-542-511, 505-473-465, 535-649-255.

W jakim terminie będzie czynny parking?

Zapraszamy w dniach 24-26 sierpnia. Parking jest całodobowy. Często ludzie przyjeżdżają już w piątek, bo wtedy zaczynają się próby na lotnisku i zostają cały weekend.

Czy konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca?

Jest możliwość wcześniejszej rezerwacji, ale myślę, że nie będzie problemu z miejscem ze względu na ich ilość. Nigdy nie zdarzyło się, żeby tych miejsc zabrakło.

Co wyróżnia Pani parking od innych, które będą dostępne w tych dniach?

Największym plusem parkingu jest jego położenie. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Turyści zostawiając u nas auto nie muszą przedzierać się przez całe miasto, by dotrzeć na pokazy. Dodatkowo, bezpośrednio z parkingu, nie wchodząc na teren lotniska można już zobaczyć dużo tego, co będzie działo się na niebie. Jest to teren otwarty i bez problemu będzie można oglądać podniebne akrobacje.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i zapraszam wszystkich gości do skorzystania z naszej oferty.