:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Wyjątkowy pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Iłży

Powiat Radomski, Wyjątkowy pokaz fajerwerków Iłży - zdjęcie, fotografia

Ten pokaz zostanie zapamiętany na długo. 1 stycznia po godzinie 20:00 po raz kolejny iłżanie hucznie przywitali Nowy Rok.

Noworoczny pokaz sztucznych ogni już na stałe wpisał się w cykl imprez. W tym roku wokół placu 11-go Listopada, skąd wystrzeliły pierwsze fajerwerki, zgromadziło się około 5 tysięcy osób.

Do centrum przybyli nie tylko iłżanie, ale także m.in. mieszkańcy okolicznych gmin, Starachowic, Skaryszewa, Zwolenia, Ostrowca, Lipska czy Radomia. Niektórzy ściągnęli do Iłży nawet swoje rodziny z dalekich stron.

– Jedna pani zaprosiła na pokazy nawet swoją rodzinę z Wrocławia – mówi Mariusz Surus, główny organizator imprezy.

Po przemówieniach, z placu 11 –go Listopada wystrzeliły pierwsze fajerwerki, później oczy zebranych przeniosły się na wzgórze zamkowe, gdzie przy muzyce odbyła się druga część pokazu.

Pokaz fajerwerków organizuje od lat Mariusz Surus, właściciel sklepu Jedynka z pomocą innych sponsorów. W tym roku w organizację imprezy włączył się także Urząd Miejski w Iłży.

Po przywitaniu wszystkich przez Mariusza Surusa i wymienieniu sponsorów, przybyłych powitał także i złożył życzenia noworoczne zastępca burmistrza Iłży Marek Łuszczek.

Mariusz Surus, który zapoczątkował pokazy, patrzył na tłumy zebranych i nie wierzył w to, co widzi.

– Gdyby mi ktoś te 15 lat temu powiedział jak to się rozwinie to bym nie uwierzył, zaczynaliśmy od zwykłych rodzinnych fajerwerków – wspomina.

A zaczęło się od tego, że 15 lat temu córka pana Mariusza była zawiedziona tym, że przespała Sylwestra i fajerwerki, i wtedy narodził się pomysł małego pokazu w Nowy Rok i wcześniej, bo o godzinie 20:00. Od tamtego czasu, sukcesywnie w przedsięwzięcie włączali się kolejni sponsorzy, a pokazy były coraz bardziej widowiskowe.

W tym roku w organizację pokazu włączyło się aż 20 sponsorów. Dzięki temu, że pokaz wsparło miasto, zatrudniono dwie firmy do obsługi pokazów. Dolny pokaz obsługiwała radomska firma SULTEX, zajmująca się profesjonalnymi pokazami sztucznych, górny natomiast firma Pyrotech z Łodzi.

 

Karolina Kozieł

Wyjątkowy pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Iłży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się