:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Wystawa Interaktywna MÓZG 2016 „GAME i fikcja” [GALERIA]

Wystawa MÓZG w Zespole Szkół Technicznych organizowana jest co roku. W tym roku organizatorzy chcieli pokazać, że można uczyć się dzięki grom. - Chcemy pokazać, że można odkrywać świat na różne sposoby - mówi Tomasz Magnowski.

 

- Wiele osób myśli, że ta wystawa jest tylko rozrywką. Okazuje się, że nie do końca i przez rozrywkę można się uczyć. I to jest bardzo ważne. Wszyscy myślą, że gry to marnowanie czasu. Być może tak, ale gra może rozwijać bardzo dużo umiejętności i na tym się skupiamy - powiedział organizator wystawy.

 

Wystawa przedstawia kilka gier: Teoria Chaosu, LABirynt, EduLego, ElectricJenga, Dixit, VR, mGry i Jak stworzyć Grę.

 

- Są to bardzo różne gry. Planszowe, komputerowe, wirtualna rzeczywistość. Jedne rozwijają współpracę, drugie kreatywność, trzecie sprawność manualną, programowanie. Stawiamy na kreatywność, na to, żeby myśleć o tym jak te gry później wykorzystać. Pokazujemy też jak tworzyć grę  - tłumaczył Tomasz Magnowski.

 

Wystawa zainteresowała nie tylko uczniów, ale także nauczycieli, którzy będą mogli zastosować to co zobaczyli na swoich zajęciach.

Największe zainteresowanie wzbudzała "wirtualna rzeczywistość". Dzięki okularom VR stworzona została niesamowita symulacja.

 

- Uważam, że wystawa MÓZG jest świetnym pomysłem. Uczymy się współpracy, logicznego myślenia, kreatywności. Każde stanowisko przedstawia coś innego, ciekawego - powiedział Patryk Staniewski, uczeń ZST.

 

Wystawa Interaktywna MÓZG 2016 „GAME i fikcja” [GALERIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się