:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

"Wytoczony mi proces jest grą polityczną". Wojciech Skurkiewicz o toczącym się procesie wyborczym

W Sądzie Okręgowym w Radomiu trwa rozprawa w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia Wojciechowi Skurkiewiczowi. Pozew złożył jego kontrkandydat w wyborach na prezydenta Radomia Radosław Witkowski z Koalicji na Rzecz Zmian. Na sali jednak nie ma ani Wojciecha Skurkiewicza, ani jego pełnomocnika.

 

O złożeniu pozwu Radosław Witkowski poinformował w czasie debaty prezydenckiej, która odbyła się w środę, 31 października. Powodem był udzielony przez Wojciecha Skurkiewicza wywiad, w którym miał stwierdzić, że w czasie kadencji prezydenta Radosława Witkowskiego żadna z inwestycji nie została ukończona na czas. 

Pozwany jednak nie stawił na sprawie, a tuż przed rozpoczęciem procesu oświadczenie w imieniu Wojciecha Skurkiewicza, który "kwestuje dziś na cmentarzu", przeczytał szef jego sztabu wyborczego Dominik Szary. Poniżej przytaczamy jego treść:

Oświadczenie

Jestem przekonany, że proces, który wytoczył mi dziś Radosław Witkowski, jest grą polityczną w celu odwrócenia uwagi mieszkańców Radomia od kłopotów z oddaniem do użytku hali sportowej i odwołaniem Klubowych Mistrzostw Świata w Siatkówce. Problemy Radosława Witkowskiego są jednak faktem. Organizator mistrzostw musiał przenieść zawody do Płocka i ogłosił zwrot pieniędzy za bilety. Faktem jest także odwołanie Gali Boksu "Wojna Domowa". Obie te imprezy miały być wielkimi wydarzeniami promocyjnymi dla Radomia. Nie ma promocji - jest wstyd dla naszego miasta i rozczarowanie kibiców. Za zaistniałą sytuację Radosław Witkowski ponosi całkowitą odpowiedzialność. Obie te imprezy ogłosił we wrześniu, chociaż wielu ekspertów ostrzegał, że hala nie zostanie oddana do użytku w terminie, na który zaplanowano te wydarzenia. Zrobił to na potrzeby kampanii wyborczej. Radosław Witkowski powinien się z tego wytłumaczyć mieszkańcom Radomia, zamiast szukać tematów zastępczych.

Wojciech Skurkiewicz


"Wytoczony mi proces jest grą polityczną". Wojciech Skurkiewicz o toczącym się procesie wyborczym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się