:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C słabe opady deszczu

XI Bieg Kazików za nami [FOTO]

W niedzielę, 11 marca w Radomiu odbył się XI Bieg Kazików.

Imprezę zorganizowano już po raz jedenasty. Biorą w niej udział zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Z roku na rok przybywa uczestników z całego kraju, a nawet świata.

W tym roku na metę dotarło 1015 uczestników. Najszybszym na dystansie 10 km okazał się Ukrainiec Dmytrii Didovodiuk z czasem 30 minut i 13 sekund. Na drugim miejscu podium znalazł się Marokańczyk Abderrahim Elasri. Trzecim najlepszym zawodnikiem tegorocznego biegu głównego okazał się Mateusz Kaczor, reprezentujący klub RLTL ZTE Radom. Uzyskał on czas 30 minut 35 sekund, dzięki czemu był najlepszym Polakiem i radomianinem w biegu.

Podczas tegorocznych Kazików odbył się także Bieg Charytatywny na dystansie 2 km. Współorganizatorem zawodów była Fundacja im. Agaty Bornikowskiej. Dochód z biegu został przeznaczony na rehabilitację Julii, która doznała złamania kręgosłupa z częściowym urazem rdzenia kręgowego podczas jazdy konnej. Mimo natychmiastowej operacji pozostał niedowład dolnej części ciała. Nastolatka ma szansę na powrót do zdrowia i samodzielnego chodzenia, ale potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji.

Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych. Dla nich przygotowano szereg biegów w różnych kategoriach wiekowych.

 

Fot. Robert Borkiewicz


XI Bieg Kazików za nami [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się