:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C bezchmurnie

"Zamknij pysk!". Ostra dyskusja pomiędzy radnymi

Informacje z Radomia i okolic ,

W czasie wczorajszej sesji Rady Miasta, podczas wyjaśnienia przyczyn odwołania komendanta Straży Miejskiej, Pawła Góraka i ograniczenia uprawnień sekretarza miasta, Rafała Czajkowskiego doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy radnymi. Po ponad 11 godzinach obrad radni nie szczędzili sobie gorzkich słów.

 

Jednym z punktów 54. sesji Rady Miasta była „informacji Prezydenta Miasta Radomia na temat przyczyn zwolnienia z pracy komendanta Straży Miejskiej i zmiany odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w Radomiu na niecały miesiąc przed Air Show”. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosił radny PiS Marek Szary.

Prezydent poinformował, że przyczyną zwolnienia szefa straży miejskiej była utrata zaufania.

Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała radnego Marka Szarego, który w dalszej części dyskusji nazwał prezydenta „próżniakiem”.

Na te słowa rajcy Platformy Obywatelskiej zareagowali oburzeniem, a Kazimierz Woźniak ze Stowarzyszenia Radomian Razem zwrócił uwagę radnemu Szaremu, że takie sądy powinien głosić na temat swojej osoby. Wtedy, w odpowiedzi od przewodniczącego Klubu Radnych PiS, usłyszał „Zamknij pysk!”.

 

Do sytuacji odniosła się także radna Marta Michalska-Wilk, przesyłając redakcjom oświadczenie. Oto jego treść:

"Marek Szary, jeden z ważniejszych samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości, Szef Klubu Radnych PiS i zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Miejskiej zachował się w sposób niegodny radnego. Powiedział do jednego z radnych „Zamknij pysk!”. Poziom dyskusji jaki prezentował pan Szary podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Miejskiej jest żenujący. Wszystkim nam jako radnym, a zwłaszcza panu Szaremu i radnym Prawa i Sprawiedliwości, powinno być wstyd za to, co wczoraj na sesji się wydarzyło.

Nie ma mojej zgody na to, aby radni, bez względu na przynależność polityczną, w tak niski i agresywny sposób odnosili się do innych. Tym oświadczeniem chcę zwrócić uwagę na  poziom dyskusji jaki już nie pierwszy raz prezentuje radny Marek Szary. Możemy jako radni dyskutować, możemy się różnić w poglądach, możemy się spierać, ale nasza dyskusja zawsze musi być kulturalna i merytoryczna.

Pan Marek Szary wielokrotnie już zarzucał poszczególnym członkom kolegium prezydenckiego nieodpowiednie zachowanie, pytał również kiedy są prawdziwi, a kiedy kłamią. Ja dzisiaj chciałabym zapytać pana radnego: kiedy jest Pan prawdziwy? Czy wtedy, kiedy w niedzielę służy Pan do Mszy Świętej, czy wtedy, kiedy publicznie obraża drugiego człowieka, który tak samo jak inni radni pracuje na rzecz mieszkańców Radomia? Radni swoją funkcję pełnią nie po to, aby obrażać innych i prowadzić polityczną wojenkę, ale po to, aby wspólnie pracować na rzecz naszego miasta. Mam wrażenie, że pan Szary już dawno o tym zapomniał.

Być może ta sytuacja powinna być początkiem dyskusja o zmianie regulaminu obrad Rady Miejskiej. Uważam, że skutkiem takiego zachowanie powinno być wykluczenie z obrad Rady Miejskiej oraz skierowanie sprawy do Komisji Etyki, która powinna zostać powołana.

Marta Michalska-Wilk".

 

O komenatrz w tej sprawie poprosiliśmy również radnego Marka Szarego.

- Pan prezydent dostał całą listę z pytaniami ws. odwołania komendanta Straży Miejskiej Pawła Góraka i ograniczenia uprawnień sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego, a zbył nas jednym zdaniem. Ponadto, w kwestii bezpieczeństwa zostaliśmy odesłani do pana ministra Błaszczaka. Zachowanie pana prezydenta jest po prostu skandaliczne i lekceważące - mówi radny. 

Jak dodaje rajca, został sprowokowany do takiego zachowania.

- To była zorganizowana nagonka na moją osobę. Sytuacja była taka, że radni Platformy zadawali pytania mnie, a nie prezydentowi. Najgorsze jest to, że zadawali pytania z tezą - mówi Marek Szary. - Niestety nie mogłem ustosunkować się, bo w porównaniu do prezydenta, który może wejść na mównicę, kiedy chce i opowiadać dalsze brednie, ja mogę wyjść tylko raz. Uczestniczył w tym radny Woźniak. Kiedy ja się wypowiadałem i pan radny Rejczak, przekrzykiwał, zagłuszał nas, nie pozwalał nam zadać pytań ani skomentować. Wyręczał też prezydenta w odpowiedzi. 

- Co do formy moich wypowiedzi, faktycznie było to niegrzeczne, jednak ja za swoje słowa przeprosiłem, zarówno pana prezydenta, jak i pana Woźniaka. Zostałem obrażony, dałem się sporowokować, ale przeprosiłem. Natomiast ja słowa "przepraszam" nie usłyszałem. To wszystko, co mogę powiedzieć - podsumowuje rajca.

 

Małgorzata Stasiak


"Zamknij pysk!". Ostra dyskusja pomiędzy radnymi komentarze opinie

 • gość 2017-08-29 16:07:52

  To jest dyskusja na wysokim poziomie! Gratuluje panowie radni:)

 • gość 2017-08-29 18:16:37

  Zamiast odpowiedzi prezydenta był zbiorowy atak na radnego PiS. Wcale się nie dziwię, że puściły mu nerwy.

 • gość 2017-08-29 18:18:05

  Panie Marku, jesteśmy z Panem. Tak trzymać.

 • gość 2017-08-29 18:20:03

  Jaki prezydent takie odpowiedzi.

 • gość 2017-08-29 19:16:39

  No proszę sami obrońcy, jaki pan taki kram. Bierze przykład z Jarosława który krzyczał o zdradzieckich mordach. Panie radny panu dziękujemy, kończ waść wstydu oszczędź. Ten Portal całkowicie spada na pysk kiedyś był jakiś poziom, a teraz jest poziom PISOWCÓW. Masakra

 • gość 2017-08-29 19:37:26

  zastanawia mnie kiedy radny Szary jest prawdziwy, w niedzielę na Michałowie w czasie mszy czy w poniedziałek na sesji.

 • gość 2017-08-29 19:38:49

  To prosty szary człowiek ktory kulturę omija szerokim łukiem

 • gość 2017-08-30 00:36:56

  https://www.facebook.com/PlatformaOszukala/photos/a.1034783913198569.1073741828.1034616766548617/1652099628133658/?type=3&theater

 • gość 2017-08-30 09:13:40

  Pięknie wzorować się na brukowcach takich jak Demotywatory Radom to tylko poziom osób czytających Twój Radom

 • gość 2017-08-30 11:24:26

  robią sobie prowincjonalny sejm, a wychodzi śmiesznie, ubliżanie to dno, bez względu na przynależność, funkcję czy wiek, ten pan co udaje leśnika powinien stracić stołek w dyrekcji leśnej, to skandal tak się zachować, przezywają to się dzieci w przedszkolu.

Dodajesz jako: Zaloguj się