:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C pochmurno z przejaśnieniami

Zaprezentowali swoje talenty

Informacje z Radomia i okolic , Zaprezentowali swoje talenty - zdjęcie, fotografia

Prawie 200 osób zaprezentowało swoje artystyczne zdolności podczas V Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Publiczność mogła oklaskiwać występy uczestników warsztatów terapii zajęciowej, podopiecznych specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

– To już piąta edycja festiwalu, który na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń organizowanych w naszym mieście. Jesteśmy miastem nowoczesnym, które odpowiada na potrzeby wszystkich grup społecznych i realizuje różne ciekawe przedsięwzięcia po to, by wszyscy mieszkańcy czuli się bezpieczni i potrzebni. Ten festiwal to okazja, by docenić kunszt, zaangażowanie i kreacje, które tworzą uczestnicy przeglądu. Jednocześnie dziękuję wszystkim organizacjom zaangażowanym w pracę z osobami niepełnosprawnymi, bo bez ich pomocy na pewno ten festiwal nie byłby tak piękny jak jest – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Uczestnicy przeglądu prezentowali swoje umiejętności w kilku kategoriach: taniec, śpiew, malarstwo, prace ręczne oraz małe formy teatralne. Decyzją jury w kategorii scenicznej laureatem zostało Niepubliczne Przedszkole „Kraina Radości” działające przy Stowarzyszeniu „Razem”. Wyróżnienia przyznano Warsztatowi Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Publicznej Specjalnej Szkole Podstawowej nr 12. W kategorii prace ręczne główną nagrodę zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Do Celu”.

Festiwal został zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Radomia, Referat Centrum Organizacji Pozarządowych.

 

Źródło i foto: UM Radom

Zaprezentowali swoje talenty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się